OBA Makarna hız kesmiyor

İhracat konusunda her geçen gün yeni atılımlar yapan OBA Makarna, Japonya, Güney Kore ve Güney Amerika’da büyümeye devam ederken, bu yıl, ihracat yaptığı ülke sayısını artırmayı hedefliyor. Dünyanın en büyük gıda fuarlarından Dubai Gulfood Fuarı’na da katılan OBA Makarna, fuar süresince uluslararası iş bağlantılarını genişleterek 2016 yılı ihracat hedefine büyük katkıda bulundu.

25 Şubat 11:38

Dünyanın 80 ülkesinde faaliyet gösteren OBA Makarna, ihracat alanında her geçen gün yeni atılımlar yapmaya devam ediyor. Japonya, Güney Kore ve Güney Amerika'da büyümeye devam eden OBA Makarna, bu yıl ihracat yaptığı ülke sayısını artırmayı hedefliyor.

Türkiye'nin yarım asırlık dünya markası OBA Makarna, bu hedefe ilişkin olarak, her yıl 4 bini aşkın katılımcısı ve 90 binin üstünde ziyaretçisiyle küresel gıda endüstrisi için büyük önem taşıyan Dubai Gulfood Gıda Fuarı'na katıldı. 21-25 Şubat tarihleri arasında gerçekleşen fuarda, dünyanın birçok yerinden gelen ziyaretçiyi ağırlayan OBA Makarna, 35 farklı ürün çeşidi ve standı ile oldukça ilgi çekti.

Orta Doğu, Afrika ve Amerika Birleşik Devletleri'ne (ABD) açılan bir kapı olarak nitelendirilen bu fuarda, OBA Makarna, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda uluslararası iş bağlantılarını genişleterek, 2016 yılı ihracat hedefine büyük katkıda bulundu.

Fuardan hedefe en az yüzde 30'luk katkı

OBA Makarna'nın CEO'su Alpaslan Özgüçlü, Dubai Gulfood Gıda Fuarı'nın birçok ülke ve firmanın yıllık stratejisinin belirlemesinde büyük rol oynadığının altını çizdi. Fuar süresince, OBA Makarna ürünlerine en büyük ilginin Doğu Afrikalı, Batı Afrikalı ve Uzakdoğulu iş insanlarından geldiğini dile getiren Özgüçlü, Dubai Gulfood Gıda Fuarı'nın, markanın bu yılki 250 bin ton ihracat hedefine, yüzde 30 ila yüzde 60 arasında katkı sağlayacağını kaydetti.

"Hedefimiz, dünya pazarında yerimizi büyütmek ve ihracat gerçekleştirebildiğimiz ülke sayısını artırmak" diyen Özgüçlü, 2016 yılında, Güney Amerika, Uzak Doğu, Güney Kore ve Japonya pazarlarında büyümeye devam edeceklerini belirtti.

Global makarna pazarında 250 bin tonluk bir hacmi elinde tutan ve günlük 1000 tonluk üretim yaparak sektöründe dikkat çeken OBA Makarna, Dubai Gulfood Gıda Fuarı'na katılarak küresel pazarlardaki etkinliğini bir adım daha öteye taşımış oldu.

OBA Makarna'ya Gaziantep'ten destek

Küresel gıda endüstrisindeki en yeni lezzetlerin, trendlerin ve inovasyonların ele alındığı bu fuarda, OBA Makarna'nın standını ziyaret edenler arasında yerli-yabancı ziyaretçilerin yanı sıra, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin, Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) Koordinatör Başkanı Abdülkadir Çıkmaz, Güneydoğu Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Mahsum Altunkaya da yer aldı.

OBA Makarna'nın faaliyetleri hakkında bilgi alan Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin, OBA Makarna Yönetim Kurulu Başkanı Musa Özgüçlü ve CEO Alpaslan Özgüçlü'yü başarılarından dolayı kutladı.


TAV