OSB’LER GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRİYOR...

İkitelli OSB OSBÜK Marmara Bölge Toplantısında Ankara Sanayi Odası 2. ve 3. Organize Sanayi Bölgesi ile kardeş oldu...

11 Şubat 22:54

 

İkitelli OSB OSBÜK Marmara Bölge Toplantısında Ankara Sanayi Odası 2. ve 3. Organize Sanayi Bölgesi ile kardeş oldu

Türkiye ihracatına en büyük katma değeri sağlayan en eski ve en büyük organize sanayi bölgesi İkitelli Organize Sanayi Bölgesi (İOSB) “Kardeş OSB Projesi” kapsamında Ankara Sanayi Odası 2. ve 3. Organize Sanayi Bölgesi ile kardeş oldu.

OSBÜK Marmara Bölge Toplantısı kapsamında, yatırım altyapıları eşit olmayan OSB’ler arasındaki gelişmişlik farkını en aza indirmek ve OSB’lerin birbirlerine rol model olmalarını sağlamak amacıyla başlatılan ‘Kardeş OSB Projesi’ protokolleri OSB Başkanları tarafından imzalandı. 

Balıkesir, Bursa, Bilecik, Çanakkale, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Yalova ve Tekirdağ olmak üzere 11 şehirdeki 91 OSB’nin katılımıyla yapılan toplantıda, OSB’lerin sorunları istişare edildi ve 10 OSB tarafından Kardeş OSB Protokolü imzalandı. Kardeşlik protokolü kapsamındaki tüm OSB’ler birlikte ortak projeler geliştirecek ve tecrübelerini birbirleri ile paylaşacak. 

İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Türkiye ihracatının %30’unu karşılıyor

Bünyesindeki 38 sanayi sitesi, yaklaşık 24.500 işletme, 300 binistihdam, %95 doluluk oranı ve yıllık yaklaşık5 milyar dolarlık katma değeriyle İkitelli Organize Sanayi Bölgesi (İOSB) Türkiye ihracatının %30’unu karşılıyor.  

2019 yılı Mart ayında yönetimi değişen İOSB’nin,  Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Mahmut Aydın getirilirken bölgenin gücüne güç katmak, var olan altyapı sorunlarını çözmek ve bölgeyi kalkındırmak amacıyla da yepyeni bir program oluşturuldu. Göreve gelen yeni başkan ve yönetim kurulu üyeleri“AydınlıkİkitelliİçinGeldik” sloganıyla yola koyulduklarını belirterek İOSB’yi kamu otoritesi ile iyi ilişkiler içerisinde, toparlayıcı, şeffaf, ortak aklı kullanan, istişareye dayalı ve çözüm odaklı bir yönetim modeli ile yönetmek. 

 

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.


TAV