Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi'ne Ziyaretçi Akını

Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi 15 Şubatta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla resmi açılışını yaptı. açılışa özel ücretsiz olan müze Cumhurbaşkanın Erdoğan'ın çağrısıyla ücretsiz giriş süresini uzattı. 1 Mayısa kadar ücretsiz giriş yapılacak olan müze şuana kadar 419 bin ziyaretçiyi kabul etti.

23 Nisan 22:48

Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi 15 Şubatta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın katılımıyla resmi açılışını yaptı. açılışa özel ücretsiz olan müze Cumhurbaşkanın erdoğanın çağrısıyla ücretsiz giriş süresini uzattı. 1 mayıs akadar ücretsiz giriş yapılacak olan müze şuana kadar 419 bin ziyaretçiyi kabul etti.

Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi yeşil bina konseptiyle inşa edildi. Aynı zamanda dünyanın en büyük tam paranomik müzesi olma özelliğini de taşıyor. Bu şekilde tüm ziyaretçileri kendine hayran bırakıyor.

Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi ana tema olarak Bursa'nın fethini tasvir ediyor. Bununla beraber Osmanlı döneminin bazı önemli olayları sergi odalarındaki 16 tabloda resmedilmiştir.

Ziyaretçiler, müzede tek tek ve titizlikle çizilmiş olan 10 bin figüran arasında adeta büyüleniyor. Panoramik resmi dikkatle inceleyen ziyaretçiler kendilerini 1322 yılının Bursa'sında buluyor.

1 Mayıs'a Kadar Ücretsiz

Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi yerli yabancı turistlerden büyük ilgi görmekte. Açılıştan bu yana 419 bin ziyaretçi de bunun en önemli göstergesi. 1 mayısa kadar ücretsiz olan müzeye, 1 mayıstan itibaren ücretli olarak giriş yapılacaktır.

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.TAV