Park Şamdan Efsanesi  35. Yılını Boğaz’da Kutluyor

Damak hafızalarında unutulmaz tatlar bırakan klasikleşmiş lezzetleri, yemek öncesi barında yapılan keyifli sohbetleri, müdavimleri ve ambiyansıyla 1981 yılından bu yana İstanbul’un yeme-içme hayatına yön veren Park Şamdan efsanesi, 35’inci yaşında Nişantaşı’na veda ediyor.

28 Kasım 14:54

Ersoy Çetin ve Emre Ergani’nin geçmişi unutmadan yeni dokunuşlarla bugüne taşıdıkları Park Şamdan, artık sadece Boğaz’da, Hotel Les Ottomans’ın içerisinde Park Şamdan&The Bar’da konuklarını ağırlamaya devam edecek.

Köklerindeki klasik lezzetleri koruyan Park Şamdan&The Bar’da menü ikiye ayrılıyor. ‘1981’DEN BU YANA’ bölümünde açıldığı günden itibaren menüde bulunan ‘anne pilavı, patates, domates ve biberle servis edilen klasik cızbız köfte, salyangoz, kurbağa bacağı gibi ‘old school’ lezzetler yer alıyor.

 

35 YIL SONRA YENİ MENÜ

 

Sharing Is Caring

35 yıl sonra hazırlanan yeni menü ‘SHARING IS CARING’ ise farklı mutfak trendlerini yansıtan ‘paylaşımlık’ tabaklarıyla yenilikçi lezzet tutkunlarını bekliyor. ‘1981’DEN BU YANA’ markanın kuruluşundan itibaren mutfakta olan Şef Hüseyin Gürsoy’a, ‘SHARING IS CARING’in yaratıcı lezzetleri ise Peru, Şili gibi Latin Amerika ülkelerinde deneyime sahip Şef Kenan Baylan’a emanet. Hotel Les Ottomans’ın içerisindeki ana salona taşınan, restoran ve barın tek bir alanda toplandığı Park Şamdan&The Bar’ın yenilenen dekorasyonu ise ünlü iç mimar Ebru Mengenecioğlu imzasını taşıyor.

Haftanın 7 günü öğlen yemeği, akşamüstü barı, akşam yemeği ve yemek sonrası bar olarak hizmet verecek olan Park Şamdan & The Bar, büyüleyici manzarası, kusursuz hizmet anlayışı, şık dekorasyonu ve atmosferiyle Boğaz’da yeme-içme trendlerini belirlemeye devam edecek.


TAV