Perakende Günleri, bu yıl 29-30 Mayıs tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Perakende sektörünün dijitalleşmesine, e-ticarete ve e-ihracata odaklanan Perakende Günleri, bu yıl 29-30 Mayıs tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

14 Mayıs 00:13

Perakende Günleri 2024 sektörü dijitalleşme odağında buluşturuyor

Perakende sektörünün dijitalleşmesine, e-ticarete ve e-ihracata odaklanan Perakende Günleri, bu yıl 29-30 Mayıs tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Soysal tarafından düzenlenen Türkiye’deki en büyük iş dünyası organizasyonu, perakende sektörünün ve dijital ticaretin geleceğine yön veren çok sayıda yerli ve yabancı konuşmacıyı 10 bini aşkın üst düzey yönetici ile bir araya getirecek. 

Soysal tarafından bu yıl 23. kez düzenlenecek olan Perakende Günleri,  perakendeciler, AVM’ler, tedarikçiler ile sektöre en yeni çözümlerini sunan teknoloji, e-ticaret ve lojistik firmalarını 29-30 Mayıs 2024 tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde bir araya getirmeye hazırlanıyor. Türkiye ve dünyanın dört bir yanından sektör lideri konuşmacıların katılacağı konferans ve oturumların yanı sıra, eşsiz bir network olanağı sunan fuar alanı ve B2B görüşmelerin gerçekleştiği özel bölümü ile sektörün ve dijital ticaretin geleceğine yön verecek. Sektörün en prestijli ödülleri olan Perakende Güneşi Ödülleri ise bu yıl E-Ticaret Başarı Ödülleri ve Sektörün Başarılı Liderleri Ödülleri olmak üzere iki kategoride verilecek. 

Akinon ve Atış Yapı ana sponsorluğunda düzenlenen Perakende Günleri 2024, Siri'nin Yaratıcısı, Siri ve Viv Labs Kurucu Ortağı Adam Cheyer’i oditoryumda ağırlayacak. İlham verici oturumlarla perakende sektörünün yeni dönemine ışık tutacak olan PG24, Türkiye’nin ilk resmi hacker’ı, Siber Güvenlik Uzmanı Tamer Şahin’in etik hacker’lık deneyimlerini, bilgi güvenliğine dair bireysel ve kurumsal tehditleri ve korunma yöntemlerini anlattığı oturum ile global rekabet ortamında nasıl öne çıkılacağının ipuçlarını aktaracak olan ECCO Amerika Başkanı Deniz Erda’nın da konuşmasına ev sahipliği yapacak. 

Akinon Kurucu Ortağı ve CEO’su Tolga Tatari dijital ticaretteki son gelişmeleri ve 2024 trendlerini aktarırken, Atış Şirketler Grubu CEO’su Ahmet Atış ise AVM’lerdeki yeni ufukları katılımcılarla paylaşacak. Rusya'ya kolay e-ihracat imkanı sunan Ozon Global’in Türkiye Genel Müdürü Hazal Maraş bu pazara ilişkin deneyim ve fırsatları aktarırken, Winfluencer’ın ortakları Funda Yener ve Dila Tarkan en etkili dijital pazarlama kanallarından biri olarak öne çıkan veriye dayalı influencer pazarlamasının inceliklerini, Getir Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Meltem Ersöz ile birlikte anlatacak. Suat Soysal’ın Gülben Ergen ile oditoryumda gerçekleştireceği söyleşi ile radyo ve medyanın geleceğine bakacak olan Kafa Radyo yöneticileri Nihat Sırdar, Candaş Tolga Işık ve Güçlü Mete söyleşisi PG24’ün farklılaşan oturumları arasında yer alıyor. 

Kendisini yaratıcı dönüşüm şirketi olarak tanımlayan dünyanın en büyük iletişim holdingi WPP, işletmelere, altyapı, platform ve yazılım hizmetleri sunarak dijital dönüşümlerini destekleyen Huawei Cloud, üreticiler, perakendeciler ve toptancılar için SaaS üzerinde entegre pazar yeri uygulaması sunan Mirakl, dünyanın lider pazaryeri entegratörü ChannelEngine ile dijital moda 

 

ve lifestyle perakendeciliğinde derin içgörülere, gözlemlere ve görüşlere erişim sağlayan Tradebyte gibi alanlarının uzman küresel markalarını da ağırlayan  Perakende Günleri 2024’te katılımcılar, ana sahne dışında, perakende sektörüne yön veren 4 ayrı “Uzmanlık Sahnesi”nde, geniş bir yelpazaye yayılan 40’ı aşkın oturumda sektörün temsilcilerini dinleme şansı yakalayacak. 

Perakende Günleri 2024’ün bu yılki kapanışını ise perküsyon sanatçısı Ceren Özdemir’in eşlik edeceği akşam yemeğinin ardından konser verecek olan, Türk müziğinin güçlü seslerinden Ebru Gündeş yapacak. 

 

PG24’ün diğer konuşmacıları:

Akinon Kurucu Ortak & CSO Çağrı Orçan, WPP Global Commerce Lead & VML Chief Digital Commerce Officer Gemma Spence, İnsan İnovasyon Tasarımcısı Arzu Kaprol, Tradebyte Vice President Retailer Carsten Feiler, Başarsoft Yönetim Kurulu Başkanı Alim Küçükpehlivan, Borusan Next Kullanılmış Oto Platformu Genel Müdürü İlker Baydar, Bulgari Türkiye Genel Müdürü Şebnem Berkol Yüceer, ChannelEngine’in Stratejik Gelişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Niels Floors, D-Dat Consultancy  Kurucu Ortağı Mesut Şefizade, Mirakl Ülke Müdürü-Türkiye Pınar Tekinşen, Digital Exchange Kurucu Ortağı ve CEO’su Emrah Pamuk, Ekol360 E-Ticaret Kıdemli Departman Lideri Umut Tuncer, ENS Danışmanlık Genel Müdürü Emre Şen, Esas Gayrimenkul CEO’su Cem Eriç, Fiba Commercial Properties CEO & Yönetim Kurulu Üyesi Yurdaer Kahraman, Hepsiburada Finansal Hizmetler Grubu CEO’su Erkin Aydın, Hepsiglobal Ticari Direktörü Beril Köker, Akinon CMO’su Nurcan Bıçakçı Arcan, Hopi CEO’su Yalın Özcan, Esas Gayrimenkul COO’su Nevzat Yavan, FutureBright Kurucu Ortağı Akan Abdula, Huawei Cloud Türkiye Bulut Çözümleri Mimarı Ali Çeliksu, Kenvue Türkiye Orta Asya ve Kafkasya Genel Müdürü Murat Mutlu, MediaMarkt Türkiye CEO’su Hulusi Acar, Mall Logistics Yönetici Ortakları Emre Cevdet Çizmecioğlu ve Fatih Şavata, Migros Grubu İcra Başkanı Özgür Tort, Mimeda Yönetici Direktörü Kına Demirel, Mobildev Kurucu ve Genel Müdürü Ozan Özgür Erdoğan,Nebim Genel Koordinatörü Sedat Taşçı, PttAVM Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO / ETİD Başkanı Hakan Çevikoğlu, Orka Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, Securitas Technology Genel Müdürü Pelin Yelkencioğlu,  Seç Market Genel Müdürü Altan Sekmen, Teknosa CEO’su Sitare Zengin, Teknosa Müşteri Deneyimi, CRM ve Veri Analitiği Grup Müdürü Duygu Bayram, Tescilli Markalar Derneği Genel Başkanı Selçuk Güzenge, Turkish Souq Yönetim Kurulu Üyesi Melih Müminoğlu, Urban Care Kurucu ve CEO’su Selen Yorgun Tavit, Watsons Türkiye Genel Müdürü Mete Yurddaş, Yves Rocher Türkiye CEO’su Elif Berker, Ekonomist Prof. Dr. Emre Alkin, VeriPark Kıdemli Genel Müşteri Yöneticisi Serdar Türkoğlu, DeFacto CIO’su Abdurrahman Kılınç, Televizyon Programcısı Ahu Orakçıoğlu, Logo Perakende Çözümleri Genel Müdürü Arslan Arslan, Pluxee CSO’su Koray Bozkurt, Koton E-Ticaret & İş Geliştirme Direktörü Ali Can Ertem, Starbucks / Alshaya Ticari Grup Müdürü Nihan Koç, Boyner Büyük Mağazacılık Yatırım Geliştirme, Satınalma ve İdari İşler Genel Müdür Yardımcısı Filiz Bayrak.

 

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.


TAV