Radisson Blu Hotel Kayseri,  Dünya standartlarında hijyen önlemleri ile hizmetlerine devam ediyor...

Hiç kapanmadan hizmetlerine devam etmekte olan Radisson Blu Hotel Kayseri, misafirlerinin, çalışanlarının ve iş ortaklarının sağlığını, güvenliğini ve emniyetini sağlama hedefiyle “Radisson Hotels Güvenlik Protokolü” prosedürünü uyguluyor.

8 Haziran 23:31

 

Hiç kapanmadan hizmetlerine devam etmekte olan Radisson Blu Hotel Kayseri,  misafirlerinin, çalışanlarının ve iş ortaklarının sağlığını, güvenliğini ve emniyetini sağlama hedefiyle Radisson Hotel Group’un “Radisson Hotels Güvenlik Protokolü” adlı yeni derinlemesine temizlik ve dezenfeksiyon prosedürünü uyguluyor.
Nisan ayında İsveç merkezli otel güvenlik standartı kuruluşu olan Safe Hotels’den güvenli otel sertifikası almaya da hak kazanan Radisson Blu Hotel Kayseri’nin Genel Müdürü Menderes Karaküçük, şunları söyledi:
“Otelimizin, sağlık, yangın, veri emniyeti ve misafirlerimizin güvenli bir şekilde konaklama yapması için gerekli tüm imkanlara sahip olduğu, Safe Hotels belgesi ile tescil edilmiş oldu. Ayrıca, şu an dünyadaki en üst düzey hijyen önlemlerini taviz vermeden uyguladığımız için misafirlerimiz otelimizde gönül rahatlığıyla konaklamaya devam ediyorlar. Aldığımız önlemlerin birkaçı arasında, tüm girişlerde dezenfektan üniteleri, kişisel koruyucu ekipman (PPE) ve siperlik kullanımı, temizlik ve dezenfeksiyon sıklığının artırılması ve kaydedilmesi, toplantı ve etkinlik mekanları dahil otellerin her alanında sosyal mesafe uygulanması, Sağlık Bakanlığı’nın ve Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) yönlendirmelerine ve sağlık yönetmeliklerine uygun eğitimler, gıda güvenliği standartlarının artırılması ve vurgulanması, çalışanlara kapsamlı eğitimler verilmesini gibi çalışmaları sıralayabiliriz” dedi.

Temizlik ve dezenfeksiyon protokolü, SGS işbirliği ile yapıldı

Yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Menderes Karaküçük, şunları anlattı:
“Otelimizdeki, derinlemesine temizlik ve dezenfeksiyon protokolü, dünyanın lider gözetim, denetim, test ve belgelendirme kuruluşu SGS ile işbirliği içinde oluşturuldu. Ayrıca, Sağlıklı Turizm Belgesi için Bureau Veritas ile çalışmaya başlayan otelimizin, Roof Restaurant, Roof Lounge, Teras, Main Restaurant ve SPA gibi tüm bölümleri hizmetlerine devam ediyor. Misafirlerimiz, muhteşem manzaralı terasımızda içeceklerini yudumlama keyfine yeniden kavuşmuşlardır. SPA bölümümüzde, fitness, sauna ve havuz bölümlerimiz açık olup Sağlık Bakanlığı’nın onayladığı prosedürler çerçevesinde hizmetlerine devam ediyor. Odalarımız ise, her check –out’tan sonra havalandırılarak, en erken 48 saat sonra misafirlerimize sunuluyor” diye konuştu. 

Radisson Hotel Group, yakında marka taahhüdünün kapsamını genişleterek 20 Adımlı Protokol ile, Toplantı ve Etkinlikler için 10 Adımlı Protokolü devreye alacaktır. Değerlendirilmekte olan bazı ilkeler şunlardır:

1-Oteldeki tüm alanların, özellikle çok temas edilen yüzeylerin temizlik ve dezenfeksiyon sıklığını artırma,
2-Otelin girişinde ve ortak alanlarda alkol bazlı el dezenfektanı üniteleri ve eldiven bulundurma,
3-Tüm oda anahtarlarını dezenfekte etme ve check-in sırasında güvenli bir şekilde sunma,
4-Teması minimuma indirmek için müşterilere hızlı check-out seçeneği sunma,
5-Temassız ödeme seçenekleri sunma ve bunları teşvik etme,
6-Her odada uygulanan temizlik ve dezenfeksiyon prosedürlerini gösteren kapı askıları,
7-Ekip üyelerine kapsamlı hijyen ve koruma eğitimleri verme,
8-Çalışanlara maske ve eldiven gibi kişisel koruyucu ekipman sağlama,


RADISSON HOTEL GROUP HAKKINDA:
“Her An Değerli” felsefesiyle hizmet sunan Radisson Hotel Group, dünya çapında yedi farklı otel markası ve 120 ülkede 1.400'den fazla faal ve yapım aşamasındaki oteliyle, dünyanın en büyük otel gruplarından biridir. Radisson Hotel Group portföyünde, Radisson Hotels ticari markası altında faaliyette bulunan Radisson Collection, Radisson Blu, Radisson, Radisson RED, Park Plaza, Park Inn by Radisson ve Country Inn & Suites by Radisson yer almaktadır.
Küresel ödül programı “Radisson Rewards” ile konuklarına unutulmaz anlar yaşatacak, eşsiz ve kişiye özel imkanlar sağlamaktadır. Radisson Rewards, konuklarına, etkinlik planlayıcılarına, seyahat acentelerine ve iş ortaklarına özel bağlılık avantajları sunar. Yaptığı her şeyin merkezine konuklarını ve ihtiyaçlarını aldığı Radisson Meetings, her toplantı veya etkinliği, takvimdeki bir tarihten çok fazlası olarak değerlendirir. “Kişisel”, “Profesyonel” ve “Unutulmaz” olmak üzere üç hizmet taahhüdü etrafında tasarlanan ve özel servislerle sunulan Radisson Meetings, “Yes I Can!” felsefesi ve benzersiz %100 Karbon Nötr yaklaşımıyla, konukları için başarılı ve benzersiz deneyimler yaşatır. Dünya çapında 100.000’den fazla ekip üyesi Radisson Hotel Group ve Radisson Hotel Group sistemlerinde çalışma lisansına sahip otellerde görev yapmaktadır.


SGS HAKKINDA:
Dünyanın lider gözetim, denetim, test ve belgelendirme kuruluşu SGS, kalite ve doğruluk konusunda küresel bir referans olarak tanınmaktadır. SGS, 94.000'den fazla çalışanı, dünya geneline yayılmış olan 2.600'den fazla ofis ve laboratuvar ağıyla müşterilerine hizmet vermektedir.

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.


TAV