Rixy Kids Fest, Çocuklara Unutamayacakları Bir Gün Yaşattı!

Rixy Kids Fest, Çocuklara Unutamayacakları Bir Gün Yaşattı! Rixos Hotels tarafından çocuklar için özel olarak düzenlenen Rixy Kids Fest Rixos Premium Tekirova’da gerçekleşti. İlki 2015 yılında düzenlenen festivalde renkli görüntüler oluşurken, ebeveynler de çocuklarının eğlencesine ortak oldu.

17 Ağustos 21:53

Rixos Premium Tekirova’da bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Rixy Kids Fest, eğlenceli anlara sahne oldu. İlginin yüksek olduğu festivale farklı ülkelerden katılan 700’ün üzerinde çocuk, birbirinden keyifli aktivitelerle harika bir gün geçirdi. Çocuklara unutulmayacak bir tatil deneyimi yaşatmayı amaçlayan festival, Rixos Hotels tarafından geleneksel hale getirildi.

Rixy Kids Fest’e özel hazırlanan tişörtleri giyen çocuklar, hayallerini süsleyen 100’den fazla karakterin maskotlarıyla birlikte kortej yürüyüşüne katıldı. Rixos Premium Tekirova’nın girişinden festival alanına kadar 1,5 kilometrelik yürüyüş yolu boyunca devam eden korteje, bando, uçan baloncular, şekerci kızlar, motorlar ve üstü açık araçlar eşlik etti.

Çocuklar için birçok eğlenceli sürprizin hazırlandığı Rixy Kids Fest’te Kapadokya’dan özel olarak getirtilen balonla festival alanını havadan izleme imkanı sunulurken, eğlence dünyasının önemli ismi Franco Dragone’nin The Land of Legends Theme Park için tasarladığı özel kostümlü karakterler gün içerisinde çocuklarla vakit geçirdi.

Festival alanında bulunan 6 gösteri sahnesinde kedi, papağan ve lovely dogs gibi gösteriler çocuklar tarafından büyük beğeni toplarken, akrobat ve sihirbaz şovları tatlı bir heyecan yaşattı. Özel oyun platformlarının da yer aldığı festival alanının panayır bölümünde çocuklar, milkshake, dondurma,pamuk şeker, patlamış mısır ve sosisli sandviç gibi en sevdikleri tatlı ve yemek seçenekleriyle buluştu.

İçerisinde çocuk sirkinin de yer aldığı 30 bin metrekarelik alana kurulan Rixy Club’ta, resim, heykel, dans gibi renkli aktivelerle küçük Rixos misafirleri, yaşıtlarıyla iletişim kurma fırsatı yakalıyor. Gece 23.00’a kadar 6 aylık bebeklerinden 13 yaşa kadar çocuklarını güvenle Rixy Club uzmanlarına emanet eden aileler, günlük hayatın rutininden uzaklaşarak zaman geçirme fırsatı buluyor.

Çocuklu ailelere özel olarak kapsamlı seçenekler sunduklarını söyleyen Rixos Premium Tekirova Genel Müdürü Faruk Karaca, “Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz Rixy Kids Fest, bizim en önemli misafirlerimiz olan çocukların unutamayacakları bir gün geçirmesini esas alan bir organizasyon. Rixos Premium Tekirova’nın tamamen ailelere yönelik konsepte sahip olması, bu festival için ideal bir ortam hazırlıyor” dedi. Yoğun katılımdan memnuniyet duyduklarını söyleyen Karaca, “Festivali düzenlediğimiz 30 bin metrekarelik alanda gerçekleştirilen pek çok aktivite ile farklı milliyetlere mensup çocuklar, aileleri ile birlikte çok eğlenceli bir gün geçirdiler. Rixy Kids Fest’i geleneksel olarak her yıl aynı heyecanla yapmayı ve çocuklarımızın hayallerini gerçekleştirmeye devam etmeyi hedefliyoruz” dedi.

Gün boyunca çocuklara karnaval havası yaşatan gösteriler, akrobasi, dans ve müziği enfes bir şekilde harmanlayan Rizoma Show Grubu’nun Lotus Sahne’de gerçekleştirdiği şovla son buldu. Rixy Kids Fest’in ardından, 17 Ağustos Çarşamba günü Rixos Premium Tekirova’da Ukraynalı ünlü şarkıcı Ani Lorak’ın saat 22.00’da vereceği konserle konuklarına doyumsuz bir eğlence yaşatacak.


TAV