Sensormatic artık resmi bir AR-GE Merkezi statüsü kazandı.

Türkiye'nin lider elektronik güvenlik ve iş zekası entegratörlerinden Sensormatic’in,Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın araştırma, geliştirme ve tasarım faaliyetlerini desteklemek üzere yürüttüğü programa yaptığı başvuru kabul edildi.

9 Temmuz 10:57

Sensormatic, AR-GE Merkezi Oldu

 

Türkiye'nin lider elektronik güvenlik ve iş zekası entegratörlerinden Sensormatic’in,Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın araştırma, geliştirme ve tasarım faaliyetlerini desteklemek üzere yürüttüğü programa yaptığı başvuru kabul edildi. Sensormatic artık resmi bir AR-GE Merkezi statüsü kazandı.

Müşteri ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda geliştirdiği yenilikçi çözümlerle katma değerli hizmet sunan ve rekabette farklılaşan Sensormatic, 2016 yılından bu yana hız kazanan araştırma geliştirme çalışmalarını Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından verilen AR-GE Merkezi statüsü ile belgelendirdi. Sensormatic Güvenlik Hizmetleri COO’su Asım Akın, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, almaya hak kazandıkları AR-GE Merkezi Belgesi sayesinde artık daha rekabetçi ve katma değeri yüksek çözümler üreten bir şirkete dönüşeceklerini söyledi. Geliştirecekleri yeni güvenlik ve iş zekâsı çözümleri ile dünyanın daha güvenli hale gelmesi için daha çok katkı sağlayacaklarını belirten Akın, “Müşterilerimizin akıllı önleyici güvenlik çözüm ortağı olma hedefimize bir adım daha yaklaştık” diye konuştu.

 

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın öngördüğü şartları karşılayarak AR-GE Merkezi Belgesi aldıklarını vurgulayan Akın, “Genel eğilimin aksine biz ticarileşmiş 4 AR-GE projemizle başvuru yaptık ve bakanlıktan kabul alan iki firma arasında yer alma başarısını gösterdik” dedi.

“AR-GE’de de liderliği bırakmayacağız”

2016 yılından bu yana 170 farklı müşteri için 300’ün üzerinde yazılım ve donanım geliştirme projesini hayata geçirdiklerinin altını çizen Akın, sözlerine şöyle devam etti: “Kazandığımız yeni resmi AR-GEstatüsü sayesinde üniversitelerle de iş birliği yaparak faaliyetlerimizi genişleteceğiz. Sunacağımız yenilikçi çözümlerle sektördeki lider konumumuzu güçlendirmeyi hedefliyoruz. İnsan odaklı, gelişmiş teknolojik altyapıya sahip, ihtiyaca özel kurgulanabilen, sürdürülebilir çözümlerimize yenilerini ekleyecek, rekabet gücümüzü artıracak ve müşterilerimize sunduğumuz faydayı artıracağız.  İnovasyon tutkumuz ile müşterilerimizin farklı bir dünya görmesini sağlayacağız. Bu güzel gelişme ile güçlenen ailemizin önünde yeni bir kulvar bulunuyor ve sorumluluklarımız artıyor. Bu alanda da lider olmayı hedefliyoruz.”

Sensormatic Güvenlik Hizmetleri

1994 yılından beri sektör lideri olarak hizmet veren Sensormatic, 12 farklı sektörde ihtiyaca özel tasarladığı marka bağımsız çözümlerle öne çıkan güvenlik teknolojileri ve iş zekası çözümleri entegratörüdür.

300’e yakın uzman çalışanı ve Türkiye’de 16 farklı şehirde bulunan teknik ekibiyle Perakende, Bankacılık-Finans, Ticari-Endüstriyel tesisler, Havacılık, Kamu-Adalet, Enerji, Eğitim, Turizm ve Otelcilik, Sağlık, Spor, Ulaştırma ve Lojistik ve Veri Merkezi alanlarına güvenlik ve operasyonel verimlilik sağlayan teknolojik çözümler sunar.

Sensormatic güvenlik ve iş zekası kategorilerinde çözüm sunar. Güvenlik teknolojileri kategorisinde video izleme, geçiş kontrol, yangın algılama, seslendirme-anons, hırsız ihbar ve elektronik ürün takip çözümleri bulunur. İş zekası kategorisinde personel devam takip sistemleri, RFID demirbaş ve envanter yönetimi, gerçek zamanlı lokasyon belirleme, trafik analizi, elektronik fiyat etiketi ve kayıp önleme yönetimi çözümleri yer alır. Sensormatic ayrıca pandemi döneminde yeni normale geçişte, kurumların çalışanlarının ve müşterilerinin sağlık ve güvenliğini korumak amacıyla ateş ve maske kontrolü yapan termal ve video analiz özellikli kameralar, bir alandaki kişi sayısını gerçek zamanlı ölçüp, kapasite aşıldığında uyarı veren yoğunluk ölçüm çözümü, bireyler arasındaki sosyal mesafenin korunmasını sağlayan sosyal mesafe koruma çözümü ve temas etmeden geçişe olanak veren geçiş kontrol çözümleri sunmaktadır.

2011 yılında gerçekleşen birleşme ile bir Securitas grup şirketi olan Sensormatic, bu köklü uluslararası yapıdan aldığı güçle teknoloji ve insanın uyum içinde çalıştığı lokal ve global projeler üretir. 1934’te kurulan ve merkezi İsveç’te bulunan Securitas, toplam 48 ülkede, uzman güvenlik hizmetlerinden, teknolojik çözümlere ve danışmanlığa kadar uzanan geniş hizmet yelpazesi ve 355 binden fazla çalışanı ile hizmet veriyor.

 

 *Sensormatic bir Securitas Grup şirketidir.       

 

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.


TAV