Shangri-La Bosphorusun yeni Executive Chef’i Giovanni Terracciano oldu.

Shangri-La Group’un Boğaz’ın kalbinde yer alan eşsiz oteli Shangri-La Bosphorus, Istanbul’unyeni Executive Chef’i deneyimli isim Giovanni Terracciano oldu.

7 Temmuz 12:24

SHANGRI-LA BOSPHORUS, ISTANBUL’UN 

EXECUTIVE CHEF’İ İTALYAN ŞEF GIOVANNI TERRACCIANO OLDU

Shangri-La Group’un Boğaz’ın kalbinde yer alan eşsiz oteli Shangri-La Bosphorus, Istanbul’unyeni Executive Chef’i deneyimli isim Giovanni Terracciano oldu.

Shangri-La Bosphorus, Istanbul’da Executive Chef Giovanni Terracciano önderliğinde İtalyan lezzetleriyle dolu yeni bir dönem başladı. Kariyeri boyunca birçok 5 yıldızlı lüks otelde görev alan Terracciano, Mayıs 2022 itibariyle Shangri-La Bosphorus, Istanbul’a Executive Chef olarak atandı.

Napoli doğumlu Giovanni Terracciano, Luigi de Medici di Ottaviano’nın Otel İşletmeciliği bölümünden mezun olduktan sonra çalışma hayatına 1990 yılında Toscana’da bulunan Hotel Lido’dabaşladı. İtalya’nın çeşitli otelleri ve Michelin yıldızlı restoranlarında deneyim kazandıktan sonra Endonezya, Umman, Japonya, İstanbul ve Çin’de uzun yıllar çalıştı. 2008 yılında yönünü yeniden Türkiye’ye çevirerek İstanbul’daki beş yıldızlı oteller ve ünlü restoranlarda Executive Chef olarak görev aldı.2012 yılında çalışmayabaşladığı Mövenpick Hotel’den 2020 yılında ayrılarak Le Meridien Istanbul’da kariyerine devam etti. Chaine de Rotisseurs Turkey, Disciples Escoffier China, Federation of Italian Chefs dernekleri üyesi İtalyan şef, aynı zamanda verdiği aşçılık eğitimleriyle bilgi ve birikimini genç yeteneklere aktarıyor. İtalyan ve Dünya mutfakları odaklı fine dining, özel yemek davetleri ve catering hizmetinde 25 yılı aşkın profesyonel deneyime sahip olan Terracciano, Mayıs 2022’den itibaren Shangri-La Bosphorus, Istanbul’un Executive Chef’i olarak kariyerine devam ediyor. Terracciano, otelin imza restoranları Shang Palace ve IST TOO’da sunulan lezzet deneyimini daha da üst seviyeye taşıyarak gastronomi tutkunlarıyla buluşturacak.

 

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.


TAV