Six Senses Kaplankaya, Kaplankaya iş birliği ile Deniz Dibi Temizliği projesini genişletiyor.

Six Senses Kaplankaya; doğaya saygı, sürdürülebilirlik, bulunduğu bölge ve yerel kültürleri korumak misyonu kapsamında, bünyesinde gerçekleştirdiği sürdürülebilirlik çalışmalarını 16-26 Nisan tarihleri arasında Kaplankaya bölgesinde deniz dibi temizleme projesi ile genişletiyor.

12 Nisan 09:45

SIX SENSES KAPLANKAYA, 2024 YAZ SEZONUNA TEMİZ BİR BAŞLANGIÇ YAPIYOR!

Six Senses Kaplankaya; doğaya saygı, sürdürülebilirlik, bulunduğu bölge ve yerel kültürleri korumak misyonu kapsamında, bünyesinde gerçekleştirdiği sürdürülebilirlik çalışmalarını 16-26 Nisan tarihleri arasında Kaplankaya bölgesinde deniz dibi temizleme projesi ile genişletiyor. Akdeniz çanağının en gözde bölgesinde, hem ev sakinlerine hem de misafirlerine istisnai bir yaşam deneyimi sunan Kaplankaya iş birliği ile gerçekleşecek geniş çaplı deniz dibi temizliği, çocukların da dahil olacağı kıyı temizliği ve farkındalık etkinlikleri; öğrencilerden yerel yönetimlere, gönüllü kuruluşlardan otel çalışanlarına ve misafirlere kadar geniş bir kesimi daha temiz bir dünya için yeniden bir araya getirmeyi hedefliyor.

Six Senses Kaplankaya, markanın uluslararası sürdürülebilirlik misyonu kapsamında hayata geçirdiği doğa dostu faaliyetlerini yıl boyunca sürdürüyor. Six Senses Kaplankaya, Kaplankaya iş birliği ile Deniz Dibi Temizliği projesini genişletiyor. 

Dünya çapındaki Six Senses otellerinde olduğu gibi, karbon ayak izini azaltmak ve doğayı korumak konusundaki faaliyetleri ciddiyetle yürüten Six Senses Kaplankaya, 2023 yılında deniz ekosisteminden 590 kg atığı temizleyerek doğaya ve deniz yaşamına destek sağladığı faaliyetlerini daha geniş kapsamda Kaplankaya ile iş birliği içinde öteye taşıyor ve çevre bilinci etkinliklerine öncülük ediyor.

12 kilometrelik kıyı şeridini ve 20 metrelik deniz derinliğini kapsayacak olan bu özel proje, Kaplankaya Su Sporları’nın uzman dalış ekibi ve kaynakları, KAPLANKAYA Sürdürülebilirlik Departmanı ve Six Senses Kaplankaya Sürdürülebilirlik Departmanı’nın iş birliği ve denetimi altında 16-26 Nisan tarihleri arasında denizin derinliklerindeyatan atıkları toplamakla kalmayıp aynı zamanda yerel balıkçılardan kalan ve hem pasif olarak avlanmaya devam eden hem de mikroplastik kirliliğine neden olarak hayalet ağları da temizleyerek deniz biyoçeşitliliğini korumak ve denizlerin sağlığını güvence altına almak için önemli bir adım atıyor.  

22 Nisan Dünya Günü'nde otel misafirleri ve okul öğrencilerini bir araya getirerek çevre bilinci ve toplumsal katılımı teşvik etmek adına da bir fırsat sunan Six Senses Kaplankaya ve Kaplankaya, deniz dibi temizliği çabaları ve sonuçları hakkında yerel balıkçılar ve sakinler gibi yerel paydaşları da bilgilendirerek, çevreyi koruma duygusunun artırılmasına ve denizlerin korunmasının öneminin vurgulanmasına katkıda bulunmayı amaçlıyor. 

Six Senses Kaplankaya ve Kaplankaya, deniz altında gözlemlenen hayalet ağlar ve kirlilik gibi endişe verici unsurları ortadan kaldırmaya yönelik bu proje ile doğaya duyduğu saygı ve özeni vurguluyor.

 

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.


TAV