Sohbet Masalarının Vazgeçilmezlerinden Topik, Kiva’da

Anadolu’nun binlerce yıllık lezzetlerini, geleneksel tariflerine sadık kalarak hazırlayan Kiva, bomontiada’da misafirlerine geniş meze seçenekleri sunuyor. Muhabbet sofralarının vazgeçilmez mezelerinden topik, Kiva’nın özgün tatları arasında yer alıyor.

28 Şubat 12:15

Mezelerini, farklı etnik kültürlerden lezzetlerle zenginleştirmek üzere yola çıkan Kiva, misafirlerini, Komşular Mutfakta projesi kapsamında menüsüne kattığı Ermeni mutfağının vazgeçilmezlerinden topik ile buluşturuyor.

Geleneksel tarifine uygun olarak hazırlanan Anadolu’nun kadim lezzetlerinden topik, aynı zamanda, özlenen sohbet masalarının en bilinen lezzetlerinden biri olarak biliniyor. Topik, nohut ve patatesin leziz karışımının, tahin, üzüm ve fıstıktan oluşan iç harcıyla birleşiminden yapılıyor ve küçük dikdörtgenler halinde sarmalanıp servis ediliyor.

Ege’den Güneydoğu Anadolu’ya, Karadeniz’den İç Anadolu mutfağına geniş lezzet çeşitliliği ile dikkat çeken Kiva Bomonti, 3 farklı bölümden oluşan odaları ve giriş katındaki kış bahçesinde keyifli bir atmosfer sunuyor.

 


TAV