Son dönemde gelişen olaylarda Bentour Reisen, seyahat acenteleri ve müşterilerini yalnız bırakmadı.

Son dönemde gelişen olaylarda Bentour Reisen, seyahat acenteleri ve müşterilerini yalnız bırakmadı. Bu amaçla, tur operatörü, 15 Haziran 2024 tarihinden itibaren yola çıkacak iptal edilmiş FTI rezervasyonları için “eşleştirme talebi ile entegre edilmiş rezervasyon” sunuyor.

5 Haziran 10:54

Son dönemde gelişen olaylarda Bentour Reisen, seyahat acenteleri ve müşterilerini yalnız bırakmadı. Bu amaçla, tur operatörü, 15 Haziran 2024 tarihinden itibaren yola çıkacak iptal edilmiş FTI rezervasyonları için “eşleştirme talebi ile entegre edilmiş rezervasyon” sunuyor. Bu teklif, seyahat acentelerinin müşterilerine Bentour Reisen'de kıyaslanabilir bir fiyata seyahat sunmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor.

Bentour Reisen, mevcut duruma yanıt vererek, ortaklarına özel bir teklif ile destek veriyor: Bentour rezervasyonu, iptal edilmiş bir FTI rezervasyonu ile aynı seyahat tarihlerine sahipse ve mevcut günlük fiyattan daha pahalıysa, Bentour benzer bir fiyat sağlamaya çalışıyor. Bunun için, tur operatörü doğrudan otellerle iletişime geçerek uygun fiyat indirimlerini sağlamak için çaba gösteriyor. Bentour Reisen, fiyat indirimi sağlamak için elinden geleni yapıyor.

Bentour Reisen, ana varış noktası Türkiye için 100 üzeri otel ortağından, bu otellerin orijinal fiyatları eşleyeceğine dair kesin bir onay aldı ve böylece tur operatörü orijinal otel fiyatını sunuyor. Bu oteller için fiyat ayarlaması hızlı bir şekilde gerçekleşiyor. Günde birkaç kez güncellenen listeye www.bentour.ch/hotel-liste adresinden ulaşılabilir.

"Misafirleri hak ettikleri tatile çıkarmak bizim görevimizdir. Şimdi sektör olarak birlikte olmalıyız. Bu nedenle, bu zorlu zamanlarda, seyahat acenteleri ve müşterilerini en iyi şekilde desteklemek bizim için özel bir önceliktir," diyor Bentour Reisen CEO'su Deniz Ugur. "Girişimimiz ile, ortaklarımızın zorlu durumlarda bile bize güvenebileceklerini ve müşterilerine cazip alternatifler sunabileceklerini vurguluyoruz. Ortaklarımızla birlikte çözümler bulmaya ve müşterileri mutlu etmeye kararlıyız."

Etkilenen ve iptal edilen rezervasyonlar için işlem adımları:

Seyahat acenteleri, müşteri talebi olarak rezervasyon numarasını ve müşterinin ödediği fiyatı rezervasyon sistemine girerler. Bentour Reisen uygun bir fiyat indirimi sağlamak için çaba gösteriyor. Başarılı bir müzakere durumunda, rezervasyon onayı veya fatura ayarlanıyor.

Bentour Reisen, kuruluşundan bu yana yirmi yıldır bir aile şirketi olup fiziksel satışa odaklanmaktadır.Seyahat acenteleriyle yoğun ve kişisel bir işbirliğini sürdürmektedir. Bentour Reisen piyasadaki en cazip komisyon modellerinden birini sunmakta olup, komisyonlar müşterinin ödeme yapmasından sonra veya tam ödeme yapılmasının ardından ödenebilir.

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.


TAV