SoultoSoul Cafe'de Farklı kültürlerden farklı tatlar

Konsept tasarımı ve lezzetleriyle farklı bir mekan arayışında olanların tercihi SoultoSoulCafe, zengin menüsüyle de dikkat çekiyor

27 Kasım 15:46

Türk ve dünya mutfağını buluşturan mekan, Boşnak yemeklerinin en gözde tatlarını da sunuyor. SoultoSoulCafe'de, yemeklerden sonra ikram edilen detoks karışımı ise, konukları hem şaşırtıyor hem de mutlu ediyor. Her detayındaki yaratıcılık, sıcaklık, rahatlık ile fark yaratan SoultoSoulCafe, konukların kendini evinde gibi rahat hissetmesini sağlıyor. Türk ve dünya mutfağından örneklerin sunulduğu menüsüyle de klasik kafe anlayışının dışına çıkıyor.  

Farklı kültürlerden farklı tatları konuklarıyla buluşturan mekan, Boşnak mutfağına özgü lezzetlere de yer veriyor. Özellikle fırında pişirilip servis edilen tavuklu bezelye, köfte, et çeşitleri gibi yemekler damak tadına düşkünlerin beğenisini kazanıyor. Mekanı hayata geçiren Dzenana Husejnagic de zaman zaman mutfağa girip Boşnak tarifleri hazırlıyor. SoultoSoulCafe'de sadece Boşnak yemeklerini değil, değişik ülkelerin tatlarını, örneğin Fransızların ünlü havuç çorbasını denemek de mümkün. Her gün farklı bir menü ile yenilikleri keşfetmeyi sevenlere hitap eden kafe, Türk sofralarının gözdesi yemekleri, diğer ülke mutfaklarından önerilerle tamamlıyor. 

SoultoSoulCafe konuklarına lezzet şöleni yaşatırken, yemek sonrası ikram ettiği detoks karışımıyla da sağlıklı beslenmeye vurgu yapıyor. Bu uygulamasıyla büyük ilgi gören kafe, konuklarını şaşırtırken mutlu etmeyi de başarıyor. İstanbul'un gözde semti Beşiktaş'ta Bosfora Otel'in girişinde hizmet veren kafe, otel müşterilerinin günlük yemek siparişlerini de hazırlıyor. Menüde mutlaka konukların geldiği ülkeye ait bir tat olmasına özen gösteriliyor. 

 

Geçmişten günümüze taşınan izler...

Mekanın duvarlarını ve tavanını süsleyen klasik araba çizimleri, SoultoSoulCafe'ye gelenleri, sinema tarihine damga vuran filmlere götürüyor. Duvarları ile tavanında yer alan tüm resimlerin elle çizilmiş olmasının yanı sıra farklı detayları ile dikkat çeken mekanın her köşesinde yaratıcı bir dokunuş var. Mekan sahiplerinin en sevdiği şehirleri anlatan resimler, palmiye ağacı çizimi, tavandaki ters labutlar, 100 yıllık Japonya üretimi olan ve daha önce garajlarda kullanılan tabureler de dekorasyonun dikkat çeken ayrıntıları.

 

Kahve severler için yeni tatlar...

Çok zengin bir menü sunan SoultoSoulCafe, özenle hazırlanan ve taze olarak sunulan kahve çeşitlerinin mis gibi kokusuyla da kahve severleri kendine çekiyor. SoultoSoulCafe, fark yaratan konsepti ve lezzetleriyle sıcak, konforlu mekan arayışında olanlar için yepyeni bir alternatif...


TAV