Tamirane'de Bu Hafta Neler Oluyor?

Tamirane yine sıcak ambiyansı, muhteşem lezzetleri ve kaliteli müziği ile bu hafta da buluşma noktası olmaya devam edecek.

24 Mayıs 14:34

26 Mayıs – Cuma / 21:30

JAZZ OPEN MIC / AÇIK CAZ SAHNESİ

Caz söylemek ister misin? Mikrofon senin!

Şehrin müzikal eğlence hayatına nefis bir soluk getiren Jazz Open Mic (açık caz sahnesi), katılımcıların, 200'ü aşkın caz bestesi arasından dilediğini seçip, şehrin en iyi caz orkestrasını da arkasına alarak gönlünce şarkısını söylediği bir nev-i sofistike karaoke gecesi. Tamirane’nin özgür sahnesine çıkıp ilk defa sahnede caz söylemek için her şey hazır. Şehirdeki önemli cazcıların katılımı ve Sibel Köse’nin sunumuyla gerçekleşen bu yetenek ve cesaret dolu müzik gecesini sakın kaçırma!

 

INDIE SESSIONS – Cumartesi Akşam Konser Serileri

HER CUMARTESİ / 22:00 (Ücretsiz Etkinlik)

Tamirane’nin Cumartesi akşamları şehrin tantanasına girmeden iyi müzikle rahat bir ortamda buluşmanız için tasarladığı konser serisi Indie Sessions, Cumartesi akşamları şehrin iyi müzisyenlerini Tamirane sahnesinde ağırlıyor.

 

MORNING JAZZ SESSIONS

HER PAZAR / 15:00 (Ücretsiz Etkinlik)

Şehirdeki gündüz caz müzik algısının yerleşmesinde önemli bir yere sahip olan Tamirane’nin klasikleşmiş gündüz konser serisi Morning Jazz Sessions Mart ayı programı usta müzisyenlerle dolu! Her yaştan dinleyiciyi Tamirane’nin keyifli ve rahat atmosferinde buluşturan “Morning Jazz Sessions” konser serileri her Pazar saat 15:00’da. Pazar günü için alternatifsiz güzellikte bir program. Kaçmaz!

 

27 Mayıs– Cumartesi / 22:00

INDIE SESSIONS (Ücretsiz Etkinlik)

Hediye Güven

Hediye Güven, pop jazz ve alternatif pop tarzlarını harmanladığı, eğlenceyi ve romantizmi bir arada barındıran coşkulu repertuvarı ile Indie Sessions konser serileri kapsamında Tamirane sahnesinde. Hediye Güven, gitarda Tolga Tümay, klavyede Murat Uslu, bas gitarda Burçak Kayacan ve davulda Berk Sarıoğlu’ndan oluşan ekibi ile enerji dolu bir müzik akşamı için sahnede.

 

28 Mayıs – Pazar / 15:00

MORNING JAZZ SESSIONS (Ücretsiz Etkinlik)

Nilüfer Verdi Quartet feat. Ülkü Aybala Sunat

Yurtiçi ve yurt dışında birçok caz festivalinde pek çok önemli müzisyenle birlikte sahne alan ve Türkiye'nin de ilk kadın caz piyanisti olan Nilüfer Verdi, vokalde Ülkü Aybala Sunat ile birlikte Tamirane sahnesinde. Hayatın telaşına ara verip, arkanıza yaslanıp, iyi müzik eşliğinde keyifli bir Pazar günü için sen de Tamirane’de şimdiden yerini ayırt!

 

 

 


TAV