The Peninsula Istanbul, 14 Şubat 2023'te resmi olarak açılacak.

Efsanevi otel grubunun en yeni projesi, The Peninsula Istanbul, konuklarını ağırlamaya başlamadan önce kapılarını ilk kez açarak The Peninsula Hotels markası, markanın sahibi ve işletmecisi The Hongkong and Shanghai Hotels, Limited, The Peninsula Istanbul ve yönetimi ile birlikte çalışılan çok değerli iş ortaklarını tanıttı.

18 Ocak 15:04

DÜNYANIN EN KÖKLÜ OTEL GRUPLARININ BAŞINDA GELEN THE PENINSULA HOTELS’İN İSTANBUL’LA İLK BULUŞMASINDA MARKA VE İŞ ORTAKLARI TANITILDI

Efsanevi otel grubunun en yeni projesi, The Peninsula Istanbul, konuklarını ağırlamaya başlamadan önce kapılarını ilk kez açarak The Peninsula Hotels markası, markanın sahibi ve işletmecisi The Hongkong and Shanghai Hotels, Limited, The Peninsula Istanbul ve yönetimi ile birlikte çalışılan çok değerli iş ortaklarını tanıttı.

The Peninsula Istanbul için hazırlanan özel Türk sanatı ve tasarımları

Dünyanın en köklü otelcilik şirketi The Hongkong and Shanghai Hotels, Limited’eait The Peninsula Hotels markasının dünya çapındaki en yeni üyesi olan ve 14 Şubat 2023'te açılacak The Peninsula Istanbul, büyüleyici yapılarının ortaya çıkmasını sağlayan, çoğunluğu Türk değerli iş ortaklarını 17 Ocak 2023 tarihindeilk kez kapılarını açtığı ikonik lobisinde düzenlenen ön gösterim davetinde takdim etti. 

The Peninsula Istanbul değerli iş ortakları; iç mimari tasarım projelerinin kahramanı Zeynep Fadıllıoğlu, sanat danışmanı Çağla Saraç, peyzaj mimarı Enzo Enea, moda tasarımcısı Arzu Kaprol ve iki Michelin yıldızlı şef Fatih Tutak’ı, ilk kez 20. yüzyılın başlarından kalma tarihi yolcu terminali binasının yüksek tavanlı ikonik The Peninsula lobisinde gerçekleşen buluşmada duyurdu.

The Peninsula’nın dünyanın dört bir yanında olduğu gibi,kısa süre içinde İstanbul’da da bir klasik haline geleceği düşünülen Peninsula Çay Saatibu etkinlikte sürpriz tatları ile ilk kez buluşturuldu. Etkinlik, The Hongkong and Shanghai Hotels, Limited’in Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Clement Kwok, The Hongkong and Shanghai Hotels, LimitedOperasyonlardan Sorumlu Başkanı Peter Borer, Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Mark Kobayashi, The Peninsula Istanbul Genel Müdürü Jonathan Crook ev sahipliğinde gerçekleşti. 

The Hongkong and Shanghai Hotels, Limited’in Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel MüdürüClement Kwok: "Bu, grubumuz için önemli bir dönüm noktası. İstanbul, dünyanın en dinamik şehirlerinden biri ve Doğu ile Batı'yı bir arada barındırıyor, eski ve yeninin inanılmaz bir karışımını sunuyor. Geleceğe heyecanla bakan ve olağanüstü bir mirasa sahip bir şirket olarak, The Peninsula'nın dünyaca ünlü lüks misafirperverliğini ve hizmetini deneyimlemek için lokal misafirlerimizi ve uluslararası ziyaretçilerimizi ağırlamayı dört gözle bekliyoruz." diyerek açılışla ilgili heyecan ve mutluluğunu dile getirdi.

The Peninsula Istanbul Genel Müdürü Jonathan Crook, otel açılışıyla ilgili olarak “1928 yılında kurulan The Peninsula Hotels, Hong Kong'daki amiral gemisi ile Şanghay, Pekin, Tokyo, New York, Chicago, Beverly Hills, Paris, Bangkok ve Manila’dan sonra İstanbul’da konumlandı, Londra ise çok yakında tamamlanacak.2000 yılında bünyesine katıldığım The Peninsula Hotels'de geçirdiğim 23 yıl boyunca çeşitli otellerimizde çeşitli pozisyonlarda hizmet verme ayrıcalığına sahip oldum.  Dünyanın iki büyük kıtasını birbirine bağlayan İstanbul, yüzyıllardır kültürlerin de buluşma noktası olarak insanlık tarihinde çok özel bir yere sahip. Tesadüfen bugün bu güzel şehirdeki birinci yıldönümüm ve şu an sizlere bu eşsiz lokasyonda, The Peninsula Istanbul’u ilk kez tanıtmaktan mutluluk ve onur duyuyorum. The Peninsula'da en çok kişiselleştirilmiş hizmetimiz ve detaylara verdiğimiz önemle tanınırız. Ama daha da önemlisi, tüm otellerimizin kendine özgü kişilikleri, tasarımları ve kültürleri vardır. The Peninsula Istanbul’da da her bir detay özenle tasarlandı. İstanbul'un mirasının zenginliğini yansıtan, ama aynı zamanda günümüzün dinamizmi ve enerjisini de içinde barındıran görkemli bir otel yaratmayı hedefledik. The Peninsula Istanbul'un ikonik özellikleri, kusursuz servisi ve lezzetleriyle sadece İstanbul'un değil tüm dünyanın ilgi odağı olacağına yürekten inanıyorum. Ama en önemlisi Türk misafirperverliği ve The Peninsula geleneklerinin mükemmel karışımı ile misafirlerimiz için kalıcı anılar yaratmak olacak.” derken projenin değerli iş ortakları hakkında düşüncelerini, "Otelimizin kendine özgü estetiğini oluşturmak için Türkiye'nin en önde gelen yaratıcı isimlerinden birçoğu ile birlikte çalışmış olmak büyük bir zevk. Bu sanatçılar, misafirlerimiz için otantik ve güzel bir ortam sağlamanın yanı sıra kendi ülkelerinin kültürel miraslarını da yansıtmak için büyük çaba gösterdi.” sözleriyle aktardı.

Yaratıcı Ortaklardan Oluşan Bir Kadro 

The Peninsula Istanbul'un iş ortaklarının çalışmaları ve küratörlüğü, otelin her yönü ile bahçe, mutfak, özel koku, her bir alanın iç dekorasyon ve düzenlemeleri ve odalar - kusursuz olmasını sağladı. Sonuçlar hem özgün Türk stilini hem de The Peninsula markasının klasik zarafetini bünyesinde barındırıyor. 

The Peninsula Istanbul’un değerli iş ortaklarının arasında:

• Mimar ve iç mimar Zeynep Fadıllıoğlu, aralarında İstanbul Şakirin Camii de olmak üzere, Orta Doğu, Asya ve Avrupa’da, birbirinden eşsiz birçok kamuya açık ve özel alan tasarladı. The Peninsula Istanbul'un zarif iç mekanlarında görüldüğü gibi, Fadıllıoğlu’nun modern tasarım ögeleri ile geleneksel Türk motiflerini bütünleştiren imza stili, modern tasarım öğelerini bölgesel işçilik detaylarıyla birleştirerek, bunları çarpıcı güzellikteki yaratımlara titizlikle dönüştürüyor. 

• Ödüllü uluslararası peyzaj mimarı Enzo Enea, dünya çapındaki çeşitli iklim bölgelerinde dış mekân alanları ve bahçeler yaratma konusundaki uzmanlığını(aralarında kraliyet ailesi üyeleri ve ünlüler için özel tasarımlar ve devrilmekten kurtarılan yaşlı ağaçları çağdaş heykellerle harmanlayan dünyanın eşsiz Enea ağaç müzesinin yer aldığı) otele taşıdı. İstanbul Tarihi Yarımada’nın Boğaz’a bakan geniş, ikonik lokasyonuna uzman bakış açısını ve doğal bitki örtüsü bilgisini getirdi.Otelin eşsiz konumu, kapsamlı bir araştırmaya tabi tutuldu; mevsime göre gölge oluşumu, yağış, rüzgar ve ışık koşulları hakkında bilgi toplandı, peyzajın tasarımı ve yerleşimi hakkında bilgi verildi. Proje hakkında Enea, “Alanı ilk ziyaret ettiğimde, Karaköy’ün tarihi ruhunu hemen hissettim. The Peninsula Istanbul’ubulunduğu konum ile bütünleştirmek ve peyzajın dört bina etrafında birleştirici bir unsur olmasınıistedik.”

• Doğuş Grubu'nun Akademik ve Sanat Danışmanı Çağla Saraç, ülkesinin sanat hazinelerini korumak ve tanıtmak için Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı ile yoğun bir şekilde çalıştı. Modern ve klasik Türk sanatındaki derin uzmanlığını, The Peninsula Istanbul'daki ortak kullanım alanlarında ve odalarda sergilenen çeşitli orijinal sanat eserleri koleksiyonunu seçmek için kullandı.

• Koleksiyonları Paris Moda Haftası'nda sunulan ve Londra'da Harrods, New York'ta Bergdorf Goodman ve Paris'te Montaigne Market gibi seçkin perakende satış noktalarında yer alan ünlü moda tasarımcısı Arzu Kaprol’un modern duyarlılığı ve sıra dışı kumaşlara olan ilgisiyle birleşen titiz işçiliği, The Peninsula Istanbul çalışanları için yarattığı üniforma tasarımlarında kendini gösteriyor.

• Nishane markası kurucuları, doğup büyüdükleri şehir İstanbul’un gizemli kokularına ve zengin mirasına tutkuyla aşık olan Mert Güzel ve Murat Katran, The Peninsula Istanbul’un oda içi banyo ürünleri koleksiyonu için “Citrus Fig & Bosphorus Breeze” adın verdikleri özel bir koku yarattı. Nishane, kokuyu oluştururken İstanbul'un Bizans döneminden kalma incir ağaçlarına odaklandı. İnciri bir tazelik ve çekicilikle tamamlamak için limon, mandalina, lavandin, vadi zambağı ve şehrin karmaşıklığını ve güzelliğini çağrıştırmak için yaseminin narenciye ve çiçeksi notaları da eklendi. Hiçbirinde paraben ve silikon gibi zararlı kimyasallar bulunmayan ürünlerin; The Peninsula Hotels markasının sürdürülebilir lüks anlayışına uygun olarak, %99,9 oranında tek kullanımlık petrol plastikleri içermeyen ambalajlar kullanıldı.

• İlk ve tek iki Michelin yıldızlı Türk şef Fatih Tutak, gastronominin en prestijli ödüllerinden birini elde ettiği dünya çapında bir kariyere sahip. Daha önce dünyanın en ünlü restoranlarından ikisinde-Kopenhag'da NOMA ve Tokyo'da Nihonryori Ryugin - görev yapan Fatih Tutak, Asya ve İpek Yolu mutfağına olan tutkusunun gelişmeye başladığı Çin ve Hong Kong'da uzun yıllar geçirdi. 16 yılın ardından Türkiye’ye döndükten sonra Turk Fatih Tutak'ı açtı ve şimdi The Peninsula Istanbul'un imza restoranı Gallada'nın Direktör Şefi rolüyle lezzetli ve yenilikçi bir Türk-Asya mutfağı yaratıyor. Menüsü ve iç tasarımı ile Gallada, Türk kumaşları, armatürleri ve çini mozaiklerle cömertçe döşenmiş bir ana yemek odası; nar ağaçları ve basamaklı bir çeşmenin Boğaz ve Tarihi Yarımada’nın eşsiz manzarasını çerçeveleyen görkemli terası ile eşsiz bir deneyim sunacak.

Boğaz'da Miras Cazibesi  

The Peninsula'nın dünya çapındaki eşsiz zarif ve lüks portföyünün en yeni üyesi olan The Peninsula Istanbul, 14 Şubat 2023'te resmi olarak açılacak. The Peninsula Istanbul’da konaklama veya etkinlik planlamak isteyen misafirler, rezervasyonlarını The Peninsula Istanbul'un web sitesi www.peninsula.com/istanbul veya tercih ettikleri seyahat danışmanları aracılığıyla gerçekleştirebilirler. The Peninsula Istanbul web sitesi, projenin özel olarak dizayn edilen farklı kategorilerdeki 177 adet oda ve süitlerine, davet alanlarına, şık binalarına, bahçe ve dış mekanlarına yer veriyor. Karaköy’de müze, restoran ve butiklerin yer aldığı yeni bir deniz kıyısı yaşam projesi olan Galataport’taki konumu ile The Peninsula Istanbul; Galata Kulesi, Galata Köprüsü, Ayasofya Camii, Sultanahmet Camii ve Topkapı Sarayı’na yürüme mesafesinde bir konaklama deneyimi sunuyor.

The Hongkong and Shanghai Hotels, Limited (HSH) hakkında

1866 yılında kurulan ve Hong Kong Menkul Kıymetler Borsası'nda (00045) işlem gören HSH, Asya, ABD ve Avrupa’nın önemli destinasyonlarında prestijli otel, ticari ve konut projelerinin mülkiyeti, geliştirilmesi ve yönetimi, ayrıca turizm ve eğlence, kulüp yönetimi ve diğer hizmetlerle faaliyette bulunan bir Grubun holding şirketidir. The Peninsula Hotels portföyünde The Peninsula Hong Kong, The Peninsula Shanghai, The Peninsula Beijing, The Peninsula Tokyo, The Peninsula New York, The Peninsula Chicago, The Peninsula Beverly Hills, The Peninsula Paris, The Peninsula Bangkok ve The Peninsula Manila, The Peninsula London ve The Peninsula Istanbul yer almaktadır. Grubun tesis portföyünde Hong Kong’da The Repulse Bay Complex, The Peak Tower ve St. John’s Building; Ho Chi Minh City, Vietnam’da The Landmark ve Paris, Fransa’da 21 avenue Kléber yer almaktadır. Grubun kulüp ve hizmet portföyünde ise Hong Kong’daki The Peak Tram; Bangkok, Tayland’da Thai Country Club; Carmel, California’da Quail Lodge & Golf Club; ayrıca yine Hong Kong’da Peninsula Kulüpleri ve Danışmanlık Hizmetleri, Peninsula Merchandising ve Tai Pan Laundry sayılabilir. 

www.peninsula.com

 

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.


TAV