The Ritz-Carlton, İstanbul’un Karadeniz Tatları Damaklarda Fırtına Estirecek

The Ritz-Carlton, İstanbul, Türk ve Dünya mutfağının eşsiz ve ayrıcalıklı tatlarını misafirlerinin beğenisine sunmayı sürdürüyor. The Ritz-Carlton oteller zincirinin Executive Şefi Selami Güleryüz’ün ustalığıyla, Karadeniz’in en seçkin tatları Mart ayı boyunca Atelier Real Food restaurant’da lezzet tutkunlarına sunulacak.

21 Şubat 11:15

Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleştirdiği lezzet keşifleriyle, gün yüzüne çıkmamış müthiş tarifleri misafirlerine sunan The Ritz-Carlton, İstanbul’un Executive Şefi Selami Güleryüz, Mart ayı boyunca mönüsünde çok özel bir mutfağa yer verecek. Binlerce yıl farklı kültürlere ev sahipliği yapan ve her bir kültürü hareketli coğrafyasında harmanlamış olan Karadeniz’in keşfedilmemiş tatları, Güleryüz’ün geleneksel tarifleriyle misafirlerin beğenisine sunulacak.

Lahana Sarması’ndan Hamsiköy Sütlacı’na; “Karadeniz yemekleri keşfedilmeye değer bir hazine…”

Yemek çeşitleri ve farklı tatlar konusunda halen keşfedilmemiş ya da az bilenen hazineler olduğuna inanan Güleryüz; “Türkiye’nin dört bir yanı farklı lezzetlerle dolu. Karadeniz’de çeşit çeşit balık yemekleri, farklı sebze ve meyvelerin yaratıcı tariflerde birleştiği lezzetler var. Bunları tanıtmak ve insanlara tattırmak lazım” diyor.

The Ritz-Carlton, İstanbul’un “Doğadan Masaya” konseptli Atelier Real Food Restoran’ında Mart ayı boyunca servis edilecek Karadeniz mönüsünde başlangıç olarak Karadeniz’in tutkusu ünlü karalahana çorbası ve kıymalı tarhana çorbası, ardından ara sıcak olarak enfes etli pazı & karalahana sarması, ana yemeklerde Kalkan ızgara veya tava ile gizli tarifi nesilden nesile aktarılan Akçaabat Köftesi gibi pek çok özel tat yer alıyor. Finalde ise Zigana’nın eteklerinden ünü tüm dünyaya yayılan Hamsiköy Sütlacı ve Laz böreği ile damaklara eşsiz lezzetler sunuluyor. Bu lezzetleri eşsiz kılan şüphesiz ki The Ritz-Carlton, İstanbul’un yerel tatları yerel malzemelerle hazırlaması. Tereyağı Trabzon’dan, mısır unu Rize’den gelen Karadeniz menüsünde, Karadeniz’in eşsiz doğasının izlerini bulacaksınız.

 


TAV