Tümbikon  Tümbifed Tümbiad  Ribiad Yönetim Kurulları KKTC cumhurbaşkanı resepsiyonuna katıldılar.

Tümbikon Tümbifed Tümbiad Ribiad Yönetim Kurulları Kıbrıs'ın 40. Kuruluş yıldönümü Günü'nde KKTC cumhurbaşkanı resepsiyonuna katıldılar.

16 Kasım 23:23

Tümbikon  Tümbifed Tümbiad  Ribiad Yönetim Kurulları KKTC cumhurbaşkanı resepsiyonuna katıldılar.

TÜMBİKON Başkan Vekili Can Çobanoğlu: \"KKTC\'nin 40. Yılında Türkiye ile Dayanışmamızı Kutluyoruz\"

TÜMBİKON Başkan Vekili Can Çobanoğlu, Türkiye Cumhuriyeti\'nin ve soydaş vatanların kardeşliği içinde özel bir anlam taşıyan Kıbrıs Cumhuriyeti\'nin 40. kuruluş yılını değerlendirdi. Çobanoğlu, KKTC\'nin devletini temsil etmenin gururunu ve mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Çobanoğlu, \"Rauf Denktaş ile birlikte zaman geçirdiğimiz bu özel mekanda Türk bayrağının dalgalanması bize gurur veriyor. Törenlerin ardından akşamki resepsiyonda bir araya gelmemiz, Türkiye ve Kıbrıs arasındaki önemli dayanışmayı bir kez daha gösterdi. Bu anlamlı günde KKTC\'nin 40. yılını temsil etmek bizim için hem gurur verici hem de mutluluk verici. Bu katılımı sağlayan arkadaşlara teşekkür ediyoruz\" şeklinde konuştu. Çobanoğlu, geçit töreni ve akşam resepsiyonunun, Türk ve Türk milletinin birliğini ve dayanışmasını gösterdiğini vurgulayarak, KKTC\'nin geleceği için nice başarılı 40 yıllara temennide bulundu.

Can Çobanoglu Tümbikon genel başkan vekili

Mehmet  Hüsrev Tümbifed genel başkanı

Erol  Aykut Ribiad genel başkanı

Ercan Çitlioglu Tümbikon genel başkan vekili 

Arif  Ekşi  Tümbikon ve tümbiad icra kurulu başkanı

Güvenç kurtar tümbifed yönetim kurul üyesi 

Murat Gökpınar tümbifed genel başkan vekili Maksut okur tümbiad yönetim kurul üyesi Av Engin kara katıldılar

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti\'nin (KKTC) kuruluşunun 40.yıl dönümü ve KKTC İstanbul Başkonsolosluğu tarafından Conrad İstanbul Hotel\'de kutlandı.

Törene Ribiad ve Tümbiad Başkan Vekili Ayşe Çebi, Tümbiad Kültür Sanat Komisyonu Başkanı Oya Salman, Tümbikon İcra Kurulu Başkan Vekili Selman Yaray, Tümbifed Üyesi Maide  Salman KKTC Ekonomi ve Enerji Bakanı Olgun Amcaoğlu,  KKTC İstanbul Başkonsolosu Fatma Demirel,İstanbul Valisi Davut Gül, İstanbul Yardımcısı Özlen Bozkurt Gevrek, 1.Ordu ve İstanbul Garnizon Komutanı Orgeneral Ali Sivri, 3.Kolordu Komutanı Sezai Öztürk, Kuzey Deniz Saha Komutanı Tümamiral Rafet Oktar, İstanbul Tersanesi Tuğamiral Recep Erdin Yetkin , İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Yusuf Kenan Topçu.    İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, Dışışleri Bakanlığı İstanbul Temsilcisi Büyükelçi Ayşe Sözen Usluer,  Beyoğlu Belediye Başkanı  Haydar Ali Yıldız, İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagıç. Kıbrıs Gazileri, iş, siyaset, güvenlik, sivil toplum kurumları ve medya alanında  davetliler katıldı.

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.


TAV