Turizmde yeni fikirleri ortaya çıkarmak için çalışma başlatıldı...

Farklı alanlardan önemli platform çalışmalarına imza atan Yeni Arayışlar Girişimi Platformu Derneği (YAPDER) bu defa da turizmcilerin önderliğinde Turizm Araştırma- Geliştirme Platformu'nu (TU-AR) hayata geçirmek için düğmeye bastı.

18 Ağustos 10:33


Farklı alanlardan önemli platform çalışmalarına imza atan Yeni Arayışlar Girişimi Platformu Derneği (YAPDER) bu defa da turizmcilerin önderliğinde Turizm Araştırma- Geliştirme Platformu'nu (TU-AR) hayata geçirmek için düğmeye bastı.
Turizmin içinde bulunduğu süreci aşması, gelecek için yeni fikirler, alternatif turizm ürünleri geliştirmek üzere, Platform Kurucu Başkanlığı Yeni Arayışlar Girişimi Platformu Derneği (YAPDER) Başkanı Celal Toprak, Platform Genel Koordinatörlüğü Turizm Uzmanı Nilüfer Yücedağ tarafından yapılan, Turizm Araştırma- Geliştirme Platformu'nun (TU-AR) kuruluş çalışması başlatıldı.
Turizm uzmanları, turizm acenteleri, tur operatörleri, otel işletmecileri, turist rehberleri, turizm danışmanları, turizm eğitimcileri, turizm fakültesi, yüksek lisans ve doktora öğrencileri, turizmle ilgili kişi, kurum, kuruluş, STK'lar ve tüm turizm dostlarının üye olabileceği bir platform olan Tu-Ar, yenilikçi fikirler üretmek ve alternatif turizm ürünleri geliştirmek üzere, kurumsal olarak YAPDER tarafından desteklenecek. Tu-Ar Turizm Araştırma-Geliştirme Platformu,  bireysel ve kurumsal olarak herkesin katılımına açık olacak.
Yeni Arayışlar Girişimi Platformu Derneği (YAPDER), Güvenilir Ürün Platformu (GÜP), Yenilebilir Enerjiyi Destekleme Platformu, Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) olmak üzere Tu-Ar Platformuna Türkiye'den ve yurtdışından birçok kişi ve kuruluş tarafından destek veriliyor.
Eylül ayında Sapanca'da Tu-Ar Platformu tarafından "Turizmde Yeni Fikirler Yeni Arayışlar" temalı toplantı düzenlenmesi hedefleniyor. Hibrit Toplantı yapılacak olup, yüz yüze ve sanal olarak katılım imkânı bulunmakta olup toplantı Kanalekonomi’nin Youtube hesabından da canlı yayınlanacaktır.
Tu-Ar’a destek veren tüm turizm dostları kişi ve kuruluşlar toplantıya beklenmektedir.
TU-AR KURULUŞ TÜZÜĞÜ
1. Konuyla ilgili tüm kurum ve kuruluşları şemsiyesi altında toplamayı hedefler.
2. Turizmin içinde bulunduğu süreci aşması ve gelecek için yeni yollar, yeni fikirler, alternatif turizm ürünleri geliştirir.
3. Özellikle üniversitelerin ilgili bölümleri ile fikir alışverişinde bulunur, çalışmalar yapar. Geliştirilen fikirleri sektör ve kamuoyu ile paylaşır.
4. Platform her dönemde ucu açık faaliyet yürütür. Her dönemde platforma girmek ve ayrılmak mümkündür.
5. Bu platform Yeni Arayışlar Girişimi Platformu Derneği (YAPDER) tarafından desteklenir ve kurumsal sekretaryası bu kurum tarafından yürütülür.
6. Bireysel katılım mümkün olduğu kadar kurumsal olarak da katılım sağlanabilir.
7. Platform gönüllülük esası ile çalışır. Çalışma sırasında ortaya çıkacak giderler ve bütçe bağış ya da sponsorluk gelirleri ile karşılanır.
8. TU-AR Platformu Genel Koordinatörlüğü Turizm Uzmanı Nilüfer Yücedağ tarafından yürütülecektir.

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.


TAV