Türkiye Dalga Sörfü Şampiyonası Ödülleri Sahiplerini Buldu

Şile’de düzenlenen Türkiye Dalga Sörfü Şampiyonası’na farklı yaş gruplarından kadın-erkek 70’e yakın, sörf tutkunu lisanslı sporcu katıldı.

8 Eylül 23:12

Sörfün şampiyonları belli oldu

Türkiye Dalga Sörfü Şampiyonası yapıldı şampiyonlar belli oldu

Şile’de Dalgalarla Dans Eden Sörfçüler Heyecanlı Anlar Yaşattı… 

Türkiye Dalga Sörfü Şampiyonası Ödülleri Sahiplerini Buldu

Şile’de düzenlenen Türkiye Dalga Sörfü Şampiyonası’na farklı yaş gruplarından kadın-erkek 70’e yakın, sörf tutkunu lisanslı sporcu katıldı. Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu ve Şile İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü işbirliği ile Eylül ayının ilk haftası düzenlenen etkinlikte, Türkiye’nin farklı şehirlerinden gelen yarışmacılar, dalgalarla dans ederek, izleyicilere heyecanlı ve adrenalin dolu anlar yaşattı. Üç farklı kategoride düzenlenen yarışma sonucunda, kazananlara ödüllerini Şile Gençlik ve Spor Müdürü Bedrettin Naim Arslan verdi.

 

Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizin birbirinden güzel sahilleri, dalga sörfü ile yeni bir coşku ve heyecan dalgasına sahne oluyor. Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu Sörf Branşı Yönetim Kurulu’nun dalga sörfü sporunun gelişmesi için 10 yılı aşkın süredir ulusal ve uluslarası girişimlerde bulunarak, etkinlikler ve şampiyonalar düzenliyor. Bakanlık tarafından düzenlenen, dünyanın en heyecanlı ve popüler sporlarından biri olan dalga sörfü yarışmaları ile İstanbul’dan Ordu’ya, Kocaeli’den Alanya’ya kadar Türkiye sahilleri, dalgalarla dans eden sporculara ev sahipliği yapıyor.

 

3 Eylül Pazar günü, İstanbul’da, Şile Kaymakamlığı ve Şile İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü’nün destekleriyle, 70’e yakın farklı yaş gruplarından erkek-kadın lisanslı sörf sporcusu, Türkiye Dalga Sörf Şampiyonası için bir araya geldi.

 

Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu ve Şile İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü işbirliğinde hayata geçen bu özel etkinlikte, Türkiye’nin farklı şehirlerinden gelen sporcular, dalgalarla adeta dans ederek izleyicilere heyecan ve adrenalin dolu anlar yaşattı.

Kazananlara Sri Lanka’da Okyanus Dalgalarında Sörf Eğitimi

Özellikle Türkiye’de sörfün geleceğinin bayrağını taşıyacak 18 yaş altı sporcularımızın müsabakalarda ortaya koyduğu başarı dalga sörfünün geleceğine dair izleyenleri şaşkına çevirdi. Üç farklı kategoride düzenlenen yarışma sonucunda kazananlara ödülllerini Şile Gençlik ve Spor Müdürü Bedrettin Naim Arslan verdi.

Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu Yönetim Kurulu’nun destekleriyle 18 yaş altı sporcularımız başarılarının ve antremanlarının devamı için Sri Lanka’da okyanus dalgalarında sörf eğitim kampına veya Ordu ve Kocaeli’nde sörf kampına katılmaya hak kazandılar.

Türkiye Dalga Sörfü Şampiyonaları kazananları;

Erkek kısa tahta

 

Tunç Üçyıldız

 

Yasin Pehlivan

 

Süleyman Pehlivan

 

Kadınlar kısa tahta

 

Aleyna Kılıç

 

Özlem Ada

 

Bengisu Yalvaç

 

Erkek uzun tahta

 

Gökçen Gezer

 

Orkun Altaç

 

Ali Fuad Akomer

U18 Kısa tahta erkekler

 

Haydar Esmer

 

Kutay Demir

 

Recep Keser

U18 Kısa tahta kadınlar

 

Damla Sönmez

 

Nisa Keser

 

Cansu Karademir

 

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.


TAV