Uludağ Ekonomi Zirvesi 25-28 Nisan Tarihleri Arasında Sapanca’da Düzenlenecek

Türkiye ve bölgenin en etkili iş ve ekonomi zirvesi UEZ (Uludağ Ekonomi Zirvesi) 25-28 Nisan 2024 tarihleri arasında Sapanca’da NG Enjoy otelde düzenlenecek.

7 Mart 14:39

Bölgenin En Etkili İş ve Ekonomi Zirvesi Başlıyor!

Uludağ Ekonomi Zirvesi Bu Yıl “Sorumlu ve Duyarlı Liderlik” Temasıyla 25-28 Nisan Tarihleri Arasında Sapanca’da Düzenlenecek

Türkiye ve bölgenin en etkili iş ve ekonomi zirvesi UEZ (Uludağ Ekonomi Zirvesi) 25-28 Nisan 2024 tarihleri arasında Sapanca’da NG Enjoy otelde düzenlenecek. UEZ bu yıl “Sorumlu ve Duyarlı Liderlik: Teknoloji ve Yapay Zeka Çağında Gezegen ve İnsanlıkla Uyumlu Bir Sisteme Öncülük Etmek” temasıyla gerçekleşecek.

T.C.Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Açılış Konuşmasını Yapacak

Açılış konuşmasını T.C.Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in yapacağızirveye,bu sene de ulusal ve uluslararası çok sayıda konuşmacı ve iş insanı katılacak. Zirvenin bu yılki ana sponsorluğunu Uber üstleniyor.

2012 yılında bu yana Capital, Ekonomist, Start Up ve CeoLife dergileri tarafından gerçekleştirilen Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde (UEZ)tema kapsamında iş dünyasında büyüme, sürdürülebilirlik, teknolojik dönüşüm, yeni nesillerin eğitimine ve geleceğine yatırım gibi konularda çok yönlü olarak ele alınacak.

Bölgenin en büyük ve en geniş katılımlı ekonomi buluşması olarak gösterilen zirvede yeşil ve teknolojik devrimi gerçekleştirebilmek için “Sorumlu ve Duyarlı Liderlik” kavramı da masaya yatırılacak.

2024’te global ekonominin içinde bulunduğu iklim krizi, bölgesel çatışmalar, savaşlar ve ekonomik bloklaşma konuları kapsamında yenilikçi bakışın oluşturulabilmesi için neler yapılabilir sorusuna dacevapların aranacağı zirvede, yapay zeka gibi yeni teknolojilerin fayda yaratmak üzere nasıl olumlu yönde şekillendirilebileceği de tartışılacak.

2 Gün Boyunca 14 Farklı Panel Gerçekleşecek

2 gün boyunca 14 panelin gerçekleşeceği Zirve’de uzman ekonomist ve fikir önderleri dünyada ve Türkiye’de sosyo-ekonomik politikalar çerçevesinde yenilikçi iş stratejilerinin nasıl şekilleneceğini masaya yatıracak. 

Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde şu konuşmacılar yer alacak;

“MediterraCapital Management Limited Kurucu Ortağı Ahmet Faralyalı, MultinetUp CEO’su Ali Emre Sever, Doğan Holding Yönetim Kurulu BaşkanıBegüm Doğan Faralyalı, Zip Türkiye CEO’su Burak Elgin, Papara CEO’su Emre Kenci, Şölen İcra Kurulu Başkanı ve CEO’su Erdoğan Çoban, Test EducationCentre Kurucusu Fulya Yalazen, BSH REM CEO’su Gökhan Sığın, İş Bankası Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Hakan Aran, Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı İpek Ilıcak Kayaalp, Missouri Üniversitesi F. A. Hayek iktisat Tarihi Profesörü prof. MaxGillman, Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nane, TSKB Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Murat Bilgiç, Uber Türkiye Genel Müdürü Neyran Bahadırlı, Alpha Climate Kurucusu ve CEO’su Dr. ParagKhanna ve HSBC Türkiye CEO’su Selim Kervancı, Hepiyi Sigorta Genel Müdürü Şenol Ortaç”

 

Ayrıca, Kaan Sekban ve Emrah Lafçı’nın katılımıyla gerçekleşecek bir ek panel de Zirve’nin ikinci günü gerçekleşecek.

 

UEZ 2024’ün ana sponsorluğunu Uber üstleniyor. Bu yılki Gold sponsorlar; Mediterra ve PAPARA olurken Zirvenin Oturum Sponsorları ise şu şekilde sıralanıyor; Bitexen, BSH, Eksim,Hepiyi Sigorta,HSBC, İstanbul Portföy, Türkiye İş Bankası, Pasifik GYO, Rönesans Holding, Sahibinden.com, Şölen ve Test EducationCentre. Zirvenin Destek Sponsorları;İntegral Yatırım, Milta Bodrum Marina, MultinetUp, NG Enjoy, Pasifik Holding, SSC Sistem Teknolojileri, TAV Havalimanları, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası’ndan oluşuyor.

 

UEZ 2024 ile ilgili en güncel bilgileri uludagekonomizirvesi.org web-sitesinden ve sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

 

• Twitter:@UEkonomiZirvesi

• Instagram: @uludagekonomizirvesi 

• Youtube:Uludağ Ekonomi Zirvesi

• Facebook:www.facebook.com/UEkonomiZirvesi

• Linkedin:linkedin.com/company/uludağ-ekonomi-zirvesi

 

 

 

Uludağ Ekonomi Zirvesi Hakkında: Dünyadan ve Türkiye’den birbirinden değerli konuşmacıları ve iş insanlarını buluşturan Uludağ Ekonomi Zirvesi, Capital, Ekonomist ve Start Up dergileri tarafından düzenleniyor. 2012 yılından bu yana organize edilen etkinlik, sektör liderleri ve medya tarafından ilgiyle takip edilirken birçok yeni fikre ve girişimciye de ışık tutuyor. Geçmiş dönemlerdeki Başbakan Yardımcıları, Ekonomi ve Maliye Bakanları, Gıda ve Tarım Bakanları, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Eski Bakanlarının katılımıyla onurlandırdığı;dünyaca ünlü ekonomistleri, şirketlerin CEO ve yöneticilerini ve ayrıca siyaset dünyasından önemli isimleri ağırlayan Uludağ Ekonomi Zirvesi, birçok değerli isme ev sahipliği yaptı.

 

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.


TAV