Uluslararası Concierge  Kongre etkinliği GTD desteği ile ilk kez Türkiye’de !

1952 yılından beri her yıl dünyanın farklı bir şehrinde uluslararası üye olan tüm Concierge görevlileri ile buluşulan, Genel Kurul, Eğitim Sempozyumu ve Gala davetinin gerçekleştiği Uluslararası Kongre etkinliği ilk kez Türkiye’de !

16 Kasım 00:27

DÜNYANIN EN ÖNEMLİ OTELLERİNİN CONCİERGE KONGRESİ GTD DESTEĞİ İLE İSTANBUL’DA GERÇEKLEŞECEK.

1952 yılından beri her yıl dünyanın farklı bir şehrinde uluslararası üye olan tüm Concierge görevlileri ile buluşulan, Genel Kurul, Eğitim Sempozyumu ve Gala davetinin gerçekleştiği Uluslararası Kongre etkinliği ilk kez Türkiye’de !

80 ülke, 530 şehir ve yaklaşık 4000 resmi Concierge üye’nin bulunduğu Les Clefs d'Or International (www.lesclefsdor.org)’ın Türkiye’deki tek resmi temsilcisi olan Les Clefs d'Or Turkey (Altın Anahtar Otel Danışma Görevlileri (Concierge) Derneği) bu önemli kongreye ev sahipliği yapacak.

ULUSLARARASI CONCIERGE’LER BİRLİĞİ (Union Internationale des Concierges d'Hôtels "Les Clefs d'Or ) ENTERNASYONEL KONGRESİ, 2023’TE İSTANBUL’DA !

TC.Kültür Turizm Bakanlığı ,İstanbul Valiliği Türsab,Gastronomi Turizmi Derneği ,İstanbul Büyükşehir Belediyesi,Türofed (Türkiye Otelciler Birliği ) katkıları ile İstanbul’un zengin kültürünü, konfor ve modernizm ile buluşturan, “CVK HOTEL BOSPHORUS” ev sahipliğinde  gerçekleşecek basın toplantısında açıklanmak üzere;

Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen concierge’ların ve önemli otellerin bir araya getirmeyi hedefleyen fuar, 11-15 Mart 2023 tarihlerinde; yaklaşık 800 önemli otelin consierge yurtdışından gelerek ülkemizin kültür elçisi şeklinde tanıtılmasını sağlayacaklardır.

Ziyaretçiler; her yeri tarih ve gastronomik bir şehir olan İstanbul’da; kültürümüzü algılayarak kendi otellerinde misafirperverlikleri konusunda önemli bir vizyon kazanacakları inancındayız.

 

Consierge: Konsiyerj başta turizm sektörü olmak üzere 5 yıldızlı oteller, AVM, rezidans, plaza, büyük siteler ve konuk ağırlanan lüks tesislerde uygulanan, konukların tesis içi ya da dışı fark etmeksizin ihtiyaçlarını karşılayan birim ya da kişidir.

Gastronomi Turizmi derneği: Gastronomi Turizmi; yerli ve yabancı turistlerin gastronomik ürünleri tatması, yeni deneyimler elde etmesi ve bu deneyimi yaşarken konaklama, transfer gibi turizm faaliyetlerini kullanıyor olması sonucu yapılan turizm çeşididir. Dünyada kongre, sağlık, ev turizminde de olduğu gibi, Gastronomi Turizmi de Kabul edilmiştir.

Ülkemize özellikle “Anadolu Mutfağı” ve “Osmanlı Mutfağı”nı deneyimlemek isteyen yerli ve yabancı turistlerin tanıtım misyonunda Gastronomi Turizmi Derneği’ne önemli bir görev yüklenmektedir.

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.


TAV