Yazılım ve Tasarım Platformu ile Dijital İletişim Platformu YAPDER bünyesinde atağa geçti.

YAPDER bünyesinde atağa geçen iki yeni platform olan Yazılım ve Tasarım Platformu ile Dijital İletişim Platformu için onursal başkanlığa seçilen sektörün önde gelen isimlerine ödülleri verildi.

27 Mart 00:02

 

YAPDER bünyesinde atağa geçen iki yeni platform olan Yazılım ve Tasarım Platformu ile Dijital İletişim Platformu için onursal başkanlığa seçilen sektörün önde gelen isimlerine ödülleri verildi. Ekonomi Gazetecileri Derneği Başkanı Celal Toprak açılış konuşmasında" artık dijital bir çağdayız yeniliklere ayak uydurmak ve kendimizi geliştirmek için yazılım ve tasarıma önem vermeliyiz" dedi. 

YAPDER danışma kurulu Yazılım ve Tasarım Platformu ile Dijital İletişim Platformunu daha aktif hale getirme kararı aldı. Düzenlenen toplantıda bu iki platforma geçmişte ve bugün çok katkı vermiş kişiler onursal başkanlığa getirildi. Aynı zamanda yeni icra kurulu da seçildi.

YAPDER başkanı Celal Toprak, Yazılım ve tasarım platformunun bugünlere gelişinde, yıllar önce kendilerine destek veren Mehmet Önder ve Doğan Ufuk Güneş’e teşekkür etti. Toprak, "Sevgili Mehmet Önder bugüne kadar yazılım konusunda hep yanımızda oldu. Bizler birçok şeyi ondan öğrendik. O anlamda bugüne kadar kamuda ve sivil toplum hayatında bize verdiği destekler doğrultusunda ona bir teşekkür belgesi sunmak istiyoruz. Teşekkür belgemiz aynı zamanda onursal başkanlığı da kapsıyor.”dedi.

Yazılım ve Tasarım platformunun başkanlığına önerilen Ömer Kalli, ise“Bu alanda neler yapabiliyorsak, elimizden gelen gayreti en üst düzeyde göstereceğiz. Özellikle bugüne kadar bu işe çok büyük emek vermiş arkadaşlarımız ve büyüklerimiz var. O yüzden maksimum bir gayret içerisinde olacağız.” diye konuştu.Önder: “Popülaritesi yüksek, geleceği önemli, herkesin iş yapmak istediği değişim heyecan ve inovasyonun bol olduğu bir yer bizim bu sektör. Burada da inşallah çok güzel fikir ve projeler bizler yani teknoloji dostlarının destekleriyle hayata geçecek. Başarılar diliyorum.” dedi.

Yazılım ve Tasarım Platformu Onursal başkanı Doğan Ufuk Güneş ise “Şu son dönemdeki yapay zekâ gelişiminin takibini ve onun heyecanını bile algılayıp ülke genelinde gençlerin bizi nerelere götürebileceğini tasavvur etmek bu sektörün nasıl bir büyüklüğe sahip olabileceğini anlamak için yeterli. Bu vesileyle her şeyin daha güzel olacağı bir çalışmayı başlatan bu oluşuma başarılar diliyorum. Her zaman yardıma hazırım.” diye konuştu.

Dijital İletişim Platformunun başkanı Dijimod Ajans kurucusu Doğukan Kılıç oldu. Kılıç yeni görevinin heyecanını şu sözlerle anlattı; "Arkadaşlarım çok zor bir görevi üstlendiğimi düşünüyorum onun için de zaten ekibimi de davet ettim buraya görmüş olduğunuz gençlerin hepsi hem öğrenci arkadaşlarım hem de bizi bu yolda destekleyecek arkadaşlar. Dijital iletişimin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Markaların kariyerini bir tweet bitirebiliyor ya da bir tweetle marka üç kat daha fazla borsada değer kazanıyor. Teşekkür ediyorum." dedi.

Yazılım sektöründe çok daha fazla iş gücüne ihtiyaç olacağını söyleyen Cemal Akar 

"Hızlıca insanlarımızı bu meslekleri yapabilecek şekilde evriltmemiz gereken bir güne geldik. Aksi taktirde büyük bir işsizlik furyası ve kaosla karşı karşıya kalma riskimiz var. Yazılım ve tasarım platformuna öncelikle başarılar diliyorum. Dijital iletişim konusu da gördüğünüz gibi o da tam gaz hızla ilerliyor. 3-4 yıldır bugün yarın geldi dediğimiz şeyler bugün artık önümüzde." diyerek sözlerini bitirdi.

Servissepeti kurucusu Barış İşlek ise "YAPDER’in bundan sonra çok güzel işler yapacağına inanıyorum" diyerek desteğini paylaştı.

Levent Karadağ "2020’de pandemi ve dijitalleşme döneminde İMES yönetim kuruluna Dijital dönüşüm olgunluk yazılımı projemizle gittik. Burada yönetim kurulu üyesi ‘Biz dijital dönüşüme inanmıyoruz.’ diyerek projemizi reddetti."diyerek yaşadığı zorluklara değindi.

Celal Toprak; "Burada ortak akıl üretilsin beyin fırtınaları yapılsın ve merkezi bir noktadayken ve sizler de bu işe omuz vermişken bu işi götürelim." sözleriyle toplantıyı noktaladı.

 

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.


TAV