Yeşim Kaya'nın son kitabı "Hayatının Şefi Ol" hayatınızı kökten değiştirecek

Bu dünyadan göçüp gitmeden önce, öğrendiklerimi ve hazmettiklerimi başka insanlara fayda sağlayacak kalıcı bir imza olarak bırakma niyetiyle yazılmış bir kitap okuyacaksınız. Yeşim Kaya kitabını bu cümlelerle ifade ediyor.

11 Ağustos 22:57

Hayatının Şefi Ol: Atıksız Yaşam ve Atıksız Beslenme Rehberi

Bu dünyadan göçüp gitmeden önce, öğrendiklerimi ve hazmettiklerimi başka insanlara fayda sağlayacak kalıcı bir imza olarak bırakma niyetiyle yazılmış bir kitap okuyacaksınız. Sesim mirasım olsun, içinde sevgi, iyilik ve şifa olan, Yeşim Kaya kitabını bu cümlelerle ifade ediyor. “Hayatının Şefi Ol”, yıllar süren araştırma ve tecrübelerle, kalemle yazılmış, dopdolu, sıcak ve samimi bir kitap.

Günümüzde sağlıklı yaşam ve beslenme konuları her zamankinden daha önemli hale geldi. İşte tam da bu noktada, Yeşim Kaya'nın son kitabı "Hayatının Şefi Ol" hayatınızı kökten değiştirecek, holistik bir yaşam tarzını ve beslenmeyi, anlaşılır, reklamdan uzak ve sürdürülebilir şekilde anlatıyor.

Bu benzersiz kitabın, yemek tarifi koleksiyonu olduğunu sakın düşünmeyin. "Hayatının Şefi Ol," sadece besinleri değil, aynı zamanda yaşamın tüm alanlarını kapsayan bir yaklaşımı ele alıyor. Yeşim Kaya, iş kadını, sanayici, gastronomi uzmanı ve marka Danışmanı olarak yaşadığı tüm tecrübeleri, hastalığı ile nasıl baş ettiğini tüm sırları ile samimiyetle aktarıyor. İşte kitabın bazı temel bölümleri:

Sistemi Keşfet

Kitap, holistik yaşamın temel kavramlarını ve beslenmenin sadece bir yönü olarak değil, hayatın bütününü etkileyen bir unsuru olarak nasıl ele alınması gerektiğini anlatan bir giriş ile başlıyor.

Besinlerin Sınıflandırılması

Aminoasitlerden minerallere, vitaminlerden makro besinlere kadar besin öğelerini ayrıntılı bir şekilde öğrenmek sadece beslenmenizi değil, aynı zamanda genel sağlığınızı da nasıl etkilediğinizi anlamanıza yardımcı olacak.

Holistik Yaşam ve Mutfak Teknikleri

Toksik maddelerden arınma, holistik mutfağın temel prensipleri, aile ve kişisel beslenme planları, alışveriş stratejileri ve daha fazlasını içeren bu bölüm, sizi holistik yaşamın pratik yönleriyle buluşturuyor.

Soslar

Yeşim Kaya, Fransa’da aldığı sos ve İtalya’da aldığı klasik İtalyan mutfağı eğitimlerini, detaylı sos tarifleri ile kitabına taşımış. Yazara göre sos lezzetin en önemli parçası. Yediğimiz, içtiğimiz her şey doğru eşleştirilmiş enfes bir sosla unutulmaz olabilir, aynı ilişkilerimiz gibi.

Türk Mutfağına Giriş

Türk mutfağının zenginliğini keşfedin! Soslar, çorbalar, baharatlar ve daha fazlasıyla Türk mutfağının lezzetli dünyasını deneyimleyin. Üstelik en kolay hali ile hiç yemekten anlamıyorsanız dahi harika lezzetlere imzanızı atın. Bu kitap yalnız yaşayanlar, yemek yapamam diyenler için gerçek bir rehber. Üstelik çok eğlenceli ve anlaşılır.

Mevsiminde Yemek Güzeldir

Mevsimine uygun et, balık, sebze ve meyveleri doğru tüketerek hem sağlığınıza hem de çevreye katkı sağlayın.

Biraz da Yaramazlık Yapalım

Beslenmenin tadını çıkarmak da önemlidir. Afrodizyak içecekler, tatlı tarifler ve baharatların kullanımıyla ödüllendirici anlar yaratın.

Minik İpuçları

Atıksız yaşam ve alternatif kullanımlarla çevre dostu bir yaklaşım benimseyin.

Holistik Beslenmenin Sırrı: Büyükanne Mutfağı

Kitabın zirvesinde, büyükanne mutfağının mirasını modern holistik beslenmeyle nasıl birleştirebileceğinizi keşfedin. Geleneksel lezzetlerle sağlıklı yaşam arasındaki dengeyi bulun.

Yeşim Kaya'nın "Hayatının Şefi Ol" kitabı, bir yemek kitabından çok daha fazlası, sürdürülebilir bir yaşamı uygulanabilir ipuçları ile anlatan bir rehber niteliğinde. Yediden yetmişer herkes kitabın içinde kendisinden bir şey bulacak. Evinde uygulayabileceği minik ipuçları ile herkesin başucu kitabı olacak iddiada yazılmış samimi bir kitap. Bu kitapla, sağlıklı ve dengeli bir yaşam tarzıyla beslenmeyi, geleneksel tatları modern yaklaşımla birleştirmeyi öğreneceksiniz. Fransız soslarından, İtalyan mutfağına, beslenme temellerinden, bağırsağın çalışma biçimine, hasta olmadan yaşama bilincinden, büyükanne mutfağına kadar, suya, nefese her şeye dokunan gerçek bir baş yapıt. Sağlığınıza, mutluluğunuza ve çevreye yapacağınız olumlu etkiler için bu kitap rehberiniz ve dostlarınıza almaktan keyif duyacağınız en güzel hediyeniz olacak.

 İletişim:

Medya İletişim: Aura Holistik Yaşam Dan. Ltd. Şti.

Adı Soyadı: Yurdaer Eray Oral & Şafak Esen

E-posta: info@extralifemd.com

Telefon: 05336671967 & 5323726725

Yayınevi İletişim:

Alfa Yayın Grubu & Mona Kitap

Alemdar Mahallesi Ticarethane Sokak No:15 34110 Fatih/İstanbul

E-posta: info@monakitap.com

Telefon: 0212 511 53 03

yesimkaya@extralifemd.com

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.


TAV