Yıllardan sonra Kıbrıs, ilk defa kendi bünyesinden çıkan bir havayoluna kavuştu.

Fly KHY'nin tanıtımı yapıldı Hafta başı Kıbrıs’ta hareketli bir gün yaşandı. Yıllardan sonra Kıbrıs, ilk defa kendi bünyesinden çıkan bir havayoluna kavuştu.

16 Mart 13:15

Fly KHY'nin tanıtımı yapıldı

Hafta başı Kıbrıs’ta hareketli bir gün yaşandı. Yıllardan sonra Kıbrıs, ilk defa kendi bünyesinden çıkan bir havayoluna kavuştu.

FLY KIBRIS.

Sadece THY ve PEGASUS havayollarının uçtuğu bu hatta, nihayet yerli bir havayolunun girmesi ile birlikte 3000 TL’ye varan tek yön uçak biletlerinin rekabet nedeniyle düşeceği tahmin ediliyor.

FLY KIBRIS, 16 Nisan’da İstanbul Havalimanı’ndan Ercan Havalimanı’na ilk tarifeli uçuşunu yapacak.

Fly Kıbrıs Havayolları’nın yeni yapılan Ercan Havaalanındaki bu lansman etkinliğine Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, Fly Kıbrıs Havayolları Yönetim Kurulu kurucu ortaklarından Rauf Denktaş, Mehmet Dalman Yücel, Nusret Polat’ın yanı sıra bazı milletvekilleri, sektör temsilcileri, paydaşlar katıldı. Lansman etkinliği, Türkiye’deki depremlerde hayatlarını kaybedenler için bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Lansmanda konuşan Fly Kıbrıs Hava Yolları Kurucu Ortağı Rauf Denktaş, depremden duyduğu üzüntüyü dile getirdi ve yaraların sarılması için birlikte hareketin önemini vurguladı.  Fly Kıbrıs Hava yollarının ekonomiye katkısının büyük olacağını belirten Denktaş, “Halkın hava yolu olacak. Sahip çıkılmalı” dedi. 

Fly KHY Kurucu ortaklarından Nusret Polat da, projeden duyduğu heyecanı dile getirdi.  Diğer Fly KHY Kurucu ortağı olan Mehmet Dalman Yücel de, projenin uzun bir serüven olduğunu kaydederek, bu projeyi gerçekleştirmekten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.  Yücel, uçağın adını depremde yitirdikleri gençlere ithafen Melekler Takımı koymak istediklerini söyledi. 

Kuzey Kıbrıs Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı ise, muhteşem ve tarihi bir gece yaşandığını ifade ederek, girişimcilerin önlerini açtıklarını ve başardıklarını söyledi.

Yurt dışı programı nedeniyle lansmana katılamayan Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın video mesajı da yayınlandı. 

Fly Kıbrıs Hava Yolları başlangıçta, İstanbul’a karşılıklı 2 sefer, Ankara ve İzmir’e ise günde karşılıklı 1 sefer düzenleyecek. FLY KHY’nin, 21 Mayıs itibariyle, Erbil, Tahran, Priştine, Amman ve Bakü’den Kuzey Kıbrıs’a charter seferler ile uçuş planladığı bilgisi de paylaşıldı.

Saygılarımla

Cem Polatoğlu

0212 2123030 pbx

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.


TAV