Elite World Hotels’in Mutfaklar Koordinatörü Mehmet Uzunöz oldu.

Özgün mimarisi ve dekorasyon anlayışı ile Türk misafirperverliğini sentezleyerek, misafirlerine en üstün hizmet kalitesini sunmayı amaçlayan Elite World Hotels’in Mutfaklar Koordinatörü Mehmet Uzunöz oldu.

1 Nisan 09:35

Ünlü  şef Mehmet Uzunöz artık Elite World Otelleri’nde

Özgün mimarisi ve dekorasyon anlayışı ile Türk misafirperverliğini sentezleyerek, misafirlerine en üstün hizmet kalitesini sunmayı amaçlayan Elite World Hotels’in Mutfaklar Koordinatörü Mehmet Uzunöz oldu. 

Konfor, şıklık ve misafirperverliği bir arada sunan Türkiye’nin yerel otel zinciri Elite World Otelleri artık ünlü şef Mehmet Uzunöz ile mutfak lezzetlerinde çığır açıyor. Elite World Otelleri Mutfaklar Koordinatörü olarak göreve başlayan Uzunöz kariyer hayatına 1991 yılında Swiss Hotel’de başladı. Ardından sırasıyla Four Seasons Hotel, Mövenpick İstanbul, Sait Halim Paşa Yalısı, Ramada Plaza Hotel, Hilton Dalaman Golf Resort’ta Excutive Chef,  D-ream Restaurant Entertainment and  Management’ta Mutfaklar Koordinatörü oldu. 

Türkiye Milli Aşçılar Takımı ilk kurucu üyesi de olan Mehmet Uzunöz, Londra, Moskova, Mısır (Kahire, Sharm El Sheikh), San Francisco, Los Angeles, Paris, Dubai, Meksika, Malta, Almanya, İtalya, Dubai, Katar, Suudi Arabistan, Bahreyn gibi dünyanın dört bir yanında Türk Mutfağı’nın tanıtımına katkıda bulunmak için birçok farklı etkinlik ve organizasyonlara da katıldı. 

Ayrıca yerli ve yabancı yemek yarışmalarında 85’in üzerinde madalya, kupa ve ödül kazandı. 2001 yılından itibarende  uluslararası profesyonel yemek yarışmalarında ve Türkiye’de düzenlenen yöresel yemek yarışmalarında uzman jüri olarak görev yaptı.

Mehmet Uzunöz aynı zamanda Avrupa Aşçılar Birliği, Dünya Aşçılar Konfederasyonu WACS, Anadolu Halk Mutfağı Platformu, Yaratıcı Türk Mutfağı Platformu, Unesco tarafından desteklenen IOV’nin Mutfak Kültürleri Araştırma Grubu, İstanbul Profesyonel Aşçılar Derneği, Mutfak Profesyonelleri Derneği Yönetim Kurulu üyeliği, Avrasya Aşçılar Derneği ve Tüm Aşçılar Federasyonu’nda da kurucu ve yönetim kurulu üyeliği görevini yürütüyor. 

Elite World Hotels Hakkında

Özgün mimarisi ve dekorasyon anlayışı ile Türk misafirperverliğini sentezleyerek, misafirlerine en üstün hizmet kalitesini sunmayı amaçlayan Elite World Otelleri; konfor, şıklık, güvenlik ve modern teknolojik alt yapıyı bir arada sunuyor. 

Elite World Otelleri; Elite World Prestige, Elite World İstanbul Taksim’de, Elite World Europe Basın Ekspres’te, Elite World Business Florya’da, Elite World Asia Küçükyalı’da, Elite World Van, Van şehir merkezinde ve Elite World Marmaris Otel , Marmaris İçmeler'de konumlanmıştır.  Ayrıca son olarak Kocaeli Sapanca’da 650 milyon TL yatırım bedeliyle 44 dönüm arazi içinde yer alan bölgenin en büyük konaklama, toplantı ve spa kapasitesine sahip oteli Elite World Sapanca Convention&Wellness Resort’u hizmete açmıştır. 

 

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.


TAV