Julio Bashmore ve Todd Edwards İstanbul’a geliyor

Red Bull Music Academy Nights, 2016 sezonuna Kaan Düzarat'ın ev sahipliğinde İngiliz house müzik prodüktörü Julio Bashmore ve New Jerseyli prodüktör Todd Edwards ile giriyor.

2 Şubat 12:44

Bashmore ve Edwards kendilerine has yorumlarıyla harmanladıkları müziklerini 5 Şubat 2016'da Babylon Bomonti'de elektronik ve house müzik tutkunlarına sunacak. 

Aynı gün 2016'da Montreal'de gerçekleşecek Red Bull Music Academy'ye başvuru dönemi kapsamında SAE Institute Istanbul'da efsane house ve garage prodüktörü Todd Edwards ile saat 19.00'da bir söyleşi gerçekleştirilecek.

1998'den beri dünyanın dört bir yanından müzik efsanelerini ve yeni müzisyenleri dinleyicilerle buluşturan Red Bull Music Academy, 2016 sezonuna İngiliz house müzik prodüktörü Julio Bashmore ve ‘the God' olarak anılan Amerikalı prodüktör Todd Edwards ile giriyor.

Kaan Düzarat'ın ev sahipliğinde gerçekleşecek olan Red Bull Music Academy Nights'ın 5 Şubat'taki konserinde İngilizlerin bass'ı bol şehri Bristol çıkışlı prodüktör Julio Bashmore ve Daft Punk'ın Discovery ve Random Access Memories albümlerinde birlikte çalışmış ve Face to Face parçasının vokallerini de yapmış olan New Jerseyli prodüktör Todd Edwards Babylon Bomonti sahnesinde olacak. Aşina olunan yerli şarkıları kendine has tarzıyla elektronik müziğe uyarlamasıyla tanınan Kaan Düzarat ise Julio Bashmore ve Todd Edwards'dan önce Babylon Bomonti sahnesini gecenin ruhuna hazırlayacak.

Bristol'a hakim olan elektronik, dubstep ve house ile yetişen Julio Bashmore, bu türleri birleştirerek 2009 yılında yayınladığı Dirty Bird adlı ilk EP albümü ile elektronik müzik sahnesine dahil oldu. Bashmore aynı zamanda dubstep'ten etkilenerek yarattığı Au Seve, Holding On ve Jessie Ware'in eşlik ettiği Peppermint gibi şarkıları kendi yorumuyla remiksledi.

Daft Punk'ın Discovery ve Random Access Memories albümlerinde birlikte çalışığı Daft Punk'ın Face to Face parçasının vokallerini gerçekleştiren Amerikalı Prodüktör Todd Edwards ise Moloko, Juctice, St. Germain, Kloxons ve Boris gibi çok sayıda sanatçının parçasını remiksleyerek müzikseverlerin beğenisini kazandı.

Geçtiğimiz aylarda yayınladığı ilk uzunçaları Knockin' Boots ile adından söz ettirmeye devam ettiren Bashmore ve müzik piyasında 20'inci yılını deviren Amerikalı prodüktör Todd Edwards, 5 Şubat 2016'da elektronik ve house müzik tutkunları için Babylon Bomonti'de olacak.

Ayrıca bu yıl Montreal'de gerçekleşecek Red Bull Music Academy başvuru dönemi kapsamında SAE Institute İstanbul'da efsane house ve garage prodüktörü Todd Edwards ile bir söyleşi gerçekleştirilecek. Söyleşi saat 19.00'da başlayacak.

Red Bull Music Academy 2016 Montreal başvuruları 18 Ocak – 7 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek. Başvuru için:apply.redbullmusicacademy.com

Todd Edwards Red Bull Music Academy Söyleşisi: 5 Şubat 2016, 19.00, SAE Institute Istanbul

 

Babylon Bomonti Program:

Kapı Açılış: 22.00

Kaan Düzarat: 22.00 - 00.00

Tod Edwards: 00.00 - 01.30 

Julio Bashmore: 01.30


TAV